Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Župnijsko cerkev na Trebelnem preplavile ......


KULTURA

| |
02.01.2013      12:30
A A

Župnijsko cerkev na Trebelnem preplavile božične pesmi


Pevke DPŽ Tavžentroža in ostali sodelujoči so v torek, 25. decembra, v župnijski cerkvi Svetega križa Trebelno pod vodstvom zborovodkinje Gabrijele Cedilnik, že četrto leto navdušili zbrano občinstvo in jim z zapetimi božičnimi skladbami polepšali praznični čas.


Deli:

Sedemnajst pevk, ki skupaj sestavljajo ženski pevski zbor DPŽ Tavžentroža, je izpeljalo tradicionalni božični koncert, katerega rdečo nit je vlekla Alja Suljić, za spremljavo pa je poskrbel Primož Cedilnik. Čarobno vzdušje so z božičnimi skladbami v bogatem programu med drugim pričarali še tenorist Jernej Žagar, basist Rok Kocjan, Lara Hvastja z zvončki, ter učenci OŠ Mokronog, Podružnične šole Trebelno pod vodstvom učiteljice Ivice Kocjan Anderlič, ki je poleg Darinke Zore nastopila tudi kot solistka.

Skladbe, kot so Zvonovi zvonijo, Glej, zvezdice božje, Božični čas, Božično drevce, Pastirci iz spanja, Pri jaslicah in še nekatere druge, so ob prisotnosti jaslic in številnih luči, v akustičnem prostoru, še bolj oživele.

Zbrane je pozdravil in jim ob praznikih voščil tudi župan Anton Maver. V zadnji točki pa so zadoneli glasovi vseh nastopajočih in koncert zaključili s pesmijo, ki na božičnem koncertu ne sme manjkati – Sveta noč. Po koncertu je pred cerkvijo sledilo prijetno druženje ob dobrotah izpod prstov kmečkih žena Trebelno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!