Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

DANES
28°C
10°C
JUTRI
19°C
13°C

Stane Peček izbran za državno srečanje

Stane Peček med 8 finalistov za državno srečanje literatov V zavetju besede 2017

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti vsako leto razpiše natečaj za starejše literate. 

Na letošnji natečaj V zavetju besede so prispela besedila 188 starejših literatov iz vse Slovenije, 141 literarnih ustvarjalk in 47 literatov, ki so oddali 133 proznih besedil, 573 pesmi in 6 krajših dramskih prizorov oziroma odlomkov. Vsi prijavljeni pisci so bili v juniju in septembru povabljeni na šest regijskih srečanj v Martuljek, Logatec, Maribor, Tolmin, Metliko in na Ravne na Koroškem. Pod vodstvom strokovnih spremljevalcev (mag. Gabriela Babnik, dr. Aljoša Harlamov, Barbara Korun, Marjan Pungartnik, Marica Škorjanec, dr. David Bedrač in Marjanca Kočevar) so bile izvedene literarne delavnice in dobili smo izbor 29 nominiranih avtorjev za državno raven, državno srečanje literatov seniorjev – V ZAVETJU BESEDE 2017.

Državni selektor dr. David Bandelj, pesnik, literarni zgodovinar in mentor literarnih delavnic, je med nominiranimi besedili izbral osem finalistov. V osrednji program finalne prireditve so povabljeni (po abecednem redu):
1. Lilijana Homovec, Črni Vrh
2. Bernarda Mrak Kosel, Kamna Gorica

3. Stane Peček, Mokronog
4. Olga Pega Kunstelj, Grosuplje (proza,

5. Cvetka Pestiček, Slovenska Bistrica
6. Jožefa (Finika) Prah, Maribor

7. Vesna Šare, Koper

8. Milan Žniderič, Horjul

 

Zaključna prireditev literarnega natečaja V zavetju besede bo potekala v torek, 7. novembra 2017, v Idriji.

 

Iskrene čestitke vsem, še posebno našemu Stanetu Pečku!

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi