Logo MojaObčina.si

Mokronog-Trebelno

DANES
18°C
10°C
JUTRI
17°C
7°C

Slovesno odprtje spominske stene prim. dr. Henriku Heferletu

V ponedeljek, 5. julija 2021, je ob 11. uri potekalo slovesno odprtje spominske stene prim. dr. Henriku Heferletu.

Mokronožan prim. dr. Henrik Heferle je bil zdravnik in medicinski pisec, ki velja za utemeljitelja slovenske elektrokardiografije.  Rodil se je v Mokronogu, poklicna pot pa ga je peljala v Ljubljano, kjer je živel in delal. Ves čas je bil močno navezan na rodni kraj, ki ga je kot lokalni zgodovinar podrobno raziskoval. Napisal je obsežno delo Zgodovina Mokronoga, ki je žal ostalo v tipkopisu, vendar je služilo kot izhodišče za nadaljnje raziskovanje zgodovine kraja.

Projekt je pripravila Občina Mokronog-Trebelno v sodelovanju z Zdravstvenim domom Trebnje in trebanjsko izpostavo Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti (JSKD), dogodek pa je s kulturnim programom obogatila Glasbena šola Trebnje.  

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi