Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
15°C | 20°C
torek, 25.09.2018
6°C | 14°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 16h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

25 let karmela v Mirni Peči


DOGODKI, VERSKE

| |
24.08.2017      10:44
A A

25 let karmela v Mirni PečiDeli:
Te dni mineva 25 let, odkar sta prišli v hišo v Mrini Peči, ki jo je skupaj z zemljiščem zapustila dobrotnica Angela Makše prav v ta namen, prvi sestri karmeličanki in začeli z delom. Do leta 1997 je skupnost toliko zrasla, da je zadostila pogojem redovne skupnosti in jo je takratni ljubljanski nadškof, dr. Franc Rode, uradno blagoslovil kot samostan in skupnost sester karmeličank.
Ustanoviteljica sestra Agneza, ki si je vse življenje prizadevala za ustanovitev samostana v domači Mirni Peči, je dopolnila že 90 let in je gotovo ponosna na svoje in dosežke skupnosti, ki je pripravila v samostanu tudi slovesno mašo ob obeležitvi pomembnega jubileja. Karmeličanski red gotovo prinaša dodano vrednost Občini Mirna Peč in je lepo, da se take obletnice ustrezno počasti.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!