Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 15 °C.
3°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
0°C | 6°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 2°C
torek, 20.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

Hmeljčiški gasilci letos 80 let delovanja


GASILCI IN ZAŠČITA, DRUŠTVA

| |
01.03.2017      9:43
A A

Hmeljčiški gasilci letos 80 let delovanjaDeli:
V društvu PGD Hmeljčič smo januarja izvedli jubilejni 80. redni letni občni zbor. Začeli smo ga slovesno, naprej s slovensko himno in z otvoritvenimi govori. Predsednica Irena Pust in poveljnik Miha Lužar sta podala poročilo za preteklo leto, v katerem je bilo zopet ogromno narejenega dela tako na gasilskem domu, kakor izobraževanju in preventivi. Predsednik regijskega sveta tov. Marjan Šmalc je članom podelil priznanje za osvojitev državnega naslova v Kopru 2016. V letu 2017 bomo nadaljevali po začrtani poti, predvsem z deli na gasilskem domu, tekmovanji, preventivi in pomočjo drugim društvom pri njihovih dogodkih. Slovesno bo avgusta, namreč priredili bomo gasilsko parado in tako obeležili našo 80. letnico društva in tradicionalno priredili tudi veselico.

Koncem januarja je v mirnopeški dvorani potekalo 5. Hmeljčarsko tekmovanje v spajanju sesalnega voda za pokal gasilske zveze Slovenije. Gre za tovrstno največje tekmovanje, saj se ga je udeležilo 71 ekip iz celotne Slovenije in Hrvaške. Potekalo je v izvrstnem vzdušju in dobrih nastopih domačega društva iz Hmeljčiča. Za pripravo gre ogromno časa in truda, zato se nadejamo, da ga naslednje leto izvedemo v novi,  prostorsko večji dvorani ob OŠ Toneta Pavčka.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!