Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
13°C
2°C
JUTRI
3°C
-7°C
Deli

Hmeljčiški gasilci letos 80 let delovanja

V društvu PGD Hmeljčič smo januarja izvedli jubilejni 80. redni letni občni zbor. Začeli smo ga slovesno, naprej s slovensko himno in z otvoritvenimi govori. Predsednica Irena Pust in poveljnik Miha Lužar sta podala poročilo za preteklo leto, v katerem je bilo zopet ogromno narejenega dela tako na gasilskem domu, kakor izobraževanju in preventivi. Predsednik regijskega sveta tov. Marjan Šmalc je članom podelil priznanje za osvojitev državnega naslova v Kopru 2016. V letu 2017 bomo nadaljevali po začrtani poti, predvsem z deli na gasilskem domu, tekmovanji, preventivi in pomočjo drugim društvom pri njihovih dogodkih. Slovesno bo avgusta, namreč priredili bomo gasilsko parado in tako obeležili našo 80. letnico društva in tradicionalno priredili tudi veselico.

Koncem januarja je v mirnopeški dvorani potekalo 5. Hmeljčarsko tekmovanje v spajanju sesalnega voda za pokal gasilske zveze Slovenije. Gre za tovrstno največje tekmovanje, saj se ga je udeležilo 71 ekip iz celotne Slovenije in Hrvaške. Potekalo je v izvrstnem vzdušju in dobrih nastopih domačega društva iz Hmeljčiča. Za pripravo gre ogromno časa in truda, zato se nadejamo, da ga naslednje leto izvedemo v novi,  prostorsko večji dvorani ob OŠ Toneta Pavčka.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!