Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
18°C
0°C
JUTRI
20°C
4°C
Deli

Strokovna ekskurzija PGD Jablan 2018

Jablanski gasilci smo 17. 11. 2018 organizirali izlet po primorskem. Najprej smo si ogledali muzej vojaške zgodovine v Pivki. Videli smo oklepnike, tanke in letala iz novejše zgodovine in vse nazaj do prve svetovne vojne. Vsak udeleženec pa je imel možnost ogleda notranjosti vojaške jugoslovanske podmornice. Navdušeni nad videnem smo si v sklopu muzeja privoščili tudi vojaško malico - pasulj z klobaso. Po malici smo se odpravili v Vinakoper, kjer smo si ogledali klet in imeli degustacijo vin. Obiskali smo tudi tovariše gasilce v koprski brigadi. Na lastne oči smo se prepričali, da imajo res veliko dela, saj so se med našim obiskom odzvali kar na dve intervenciji. Za zaključek izleta smo se ustavili na večerji na turistični kmetiji Hudičevec. Postregli so nas z domačimi dobrotami iz krušne peči, jagnjetina in svinjska pečenka sta se kar topili v ustih v kombinaciji z bučkinim pirejem.

Vsi udeleženci ekskurzije smo bili nad videnim in slišanim navdušeni. Strinjali smo se, da je dan kar malo prehitro minil.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi