Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
10°C
2°C
PET.
2°C
2°C
Deli
2815

Florjanova maša na Malem Vrhu

Sv. Florjan je zaščitnik proti požarom in poplavam ter zavetnik gasilcev, ki goduje 4. maja. Vsako leto gasilci PGD Jablan pripravimo obisk Florjanove maše na Malem Vrhu in vedno povabimo tudi gasilce iz sosednjih sruštev v občini. Letos smo se 8. maja zbrali ob 10.30 uri pred gasilskim domom v Jablanu. Po kratkem pozdravu smo se postavili v ešalon in se odpravili proti cerkvi. Prvi so bili nosilci svečanih zastav, za njimi pionirčki, nato gasilci v svečanih oblekah, za ešalonom pa so se peljala še gasilska vozila. Mašo je vodil domači župnik Janez Rihtaršič, sodelovali smo tudi gasilci, brali smo berilo, naši najmlajši člani pa so prebrali prošnje. Po končani maši smo se pod bližnjim kozolcem še malo družili in rekli besedo ali dve.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij