Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

delno oblačno
Sprva bo oblačno, ponekod tudi megleno. Rahel dež bo povsod ponehal. Čez dan se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 22°C
petek, 17.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 19°C
ponedeljek, 21.10.2018
9°C | 10°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Florjanova maša na Malem Vrhu


KULTURA, GASILCI IN ZAŠČITA, DOGODKI, DRUŠTVA, VERSKE

| |
24.05.2016      16:13
A A

Florjanova maša na Malem VrhuDeli:

Sv. Florjan je zaščitnik proti požarom in poplavam ter zavetnik gasilcev, ki goduje 4. maja. Vsako leto gasilci PGD Jablan pripravimo obisk Florjanove maše na Malem Vrhu in vedno povabimo tudi gasilce iz sosednjih sruštev v občini. Letos smo se 8. maja zbrali ob 10.30 uri pred gasilskim domom v Jablanu. Po kratkem pozdravu smo se postavili v ešalon in se odpravili proti cerkvi. Prvi so bili nosilci svečanih zastav, za njimi pionirčki, nato gasilci v svečanih oblekah, za ešalonom pa so se peljala še gasilska vozila. Mašo je vodil domači župnik Janez Rihtaršič, sodelovali smo tudi gasilci, brali smo berilo, naši najmlajši člani pa so prebrali prošnje. Po končani maši smo se pod bližnjim kozolcem še malo družili in rekli besedo ali dve.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PGD JABLAN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!