Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-10°C | -8°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -6°C
sreda, 28.02.2018
-12°C | -6°C
četrtek, 01.03.2018
-12°C | -2°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-10°C
-8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično novoletna prireditev "Mir na peč"...


KULTURA

| |
31.12.2015      7:29
A A

Božično novoletna prireditev "Mir na peč"Deli:
V mirnopeškem kulturnem domu se je 26. decembra odvila tradicionalna božično novoletna prireditev z naslovom "Mir na peč". V sodelovanju s Turističnim društvom Mirna Peč, Krajevne organizacije Rdečega križa in občine Mirna Peč so jo pod streho spravili mirnopeški kulturniki. Letošnjo nit so pletli z izvorom imena Mirna Peč. S kratko hudomušno igrico so prikazali svojo verzijo nastanka imena Mirne Peči. Igralci Bogdan, Andreja, Jože, Pia in Julija so dodobra nasmejali publiko. Za dobro vzdušje  so poskrbeli tudi  mirnopeški harmonikarji, ljudske pevke Čebelice, Pavlina, Zala, Maja in Ema pa so obiskovalce  razveselile s čudovitimi glasovi in instrumenti.  Vabilu  so se odzvali tudi ljudski pevci Fantje z vasi iz Škocjana in citrarka Tanja. Turistično društvo Mirna Peč je podelilo priznanja najlepše urejenim hišam in kmetiji v okviru projekta Moja dežela lepa in gostoljubna. Krvodajalcem jubilantom pa so predstavniki Rdečega križa in domači župan podelili zahvale za darovano kri. Prireditev se je zaključila z najlepšimi željami za prihajajoče leto.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!