Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično novoletna prireditev "Mir na peč"...


KULTURA

| |
31.12.2015      7:29
A A

Božično novoletna prireditev "Mir na peč"Deli:
V mirnopeškem kulturnem domu se je 26. decembra odvila tradicionalna božično novoletna prireditev z naslovom "Mir na peč". V sodelovanju s Turističnim društvom Mirna Peč, Krajevne organizacije Rdečega križa in občine Mirna Peč so jo pod streho spravili mirnopeški kulturniki. Letošnjo nit so pletli z izvorom imena Mirna Peč. S kratko hudomušno igrico so prikazali svojo verzijo nastanka imena Mirne Peči. Igralci Bogdan, Andreja, Jože, Pia in Julija so dodobra nasmejali publiko. Za dobro vzdušje  so poskrbeli tudi  mirnopeški harmonikarji, ljudske pevke Čebelice, Pavlina, Zala, Maja in Ema pa so obiskovalce  razveselile s čudovitimi glasovi in instrumenti.  Vabilu  so se odzvali tudi ljudski pevci Fantje z vasi iz Škocjana in citrarka Tanja. Turistično društvo Mirna Peč je podelilo priznanja najlepše urejenim hišam in kmetiji v okviru projekta Moja dežela lepa in gostoljubna. Krvodajalcem jubilantom pa so predstavniki Rdečega križa in domači župan podelili zahvale za darovano kri. Prireditev se je zaključila z najlepšimi željami za prihajajoče leto.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!