Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

JUTRI
20°C
11°C
PON.
18°C
13°C

Poziv občanom k doslednemu upoštevanju preventivnih ukrepov

Spoštovani občani,

Stanje po vsem svetu se drastično spreminja vsako minuto in za preprečitev širjena virusa je skrb zase in naše bližnje v naslednjih tednih odločilnega pomena. Vse pozivam, da  dosledno upoštevamo in spoštujemo navodila o samoizolaciji ter ostalih preventivnih ukrepih. Bistvenega pomena je, da konstatno skrbimo za higieno rok in kašlja ter čim pogosteje čistimo površine, ki so najbolj uporabljene (kljuke ...). Priporočila so, da pijemo toplo vodo, večkrat prezračimo prostore in se čim več gibljenmo na svežem zraku. Tukaj je potrebno poudariti, da ostajamo doma, v krogu družine in se ne družimo s sosedi in prijatelji. Po rednih opravkih naj gre le en član družine, na javnih mestih pa pazimo na razdaljo 1,5 m.

Izvajajte samokontrolo in se ob prvih znakih obolenja samoizolirajte ter pokličite zdravnika za nadaljnja navodila. Varujte starejše in zdravstveno šibke, jim pomagajte, pri čemer pa  pazite na potrebno distanco, higieno rok in kašlja. Izogibajte se nevarnim opravilom, da ne bi prišlo do poškodb, s katerimi se še dodatno obremenjuje zdravstveni sistem.

Ostanite doma, pazite nase in tako boste najbolj prispevali k ustavitvi širjenja epidemije.

#OSTANI DOMA

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi