Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
0°C
-5°C
Deli
4752

SSK Mengeš spet s posamičnimi in ekipnimi državnimi prvaki

Smučarski skakalci iz SSK Mengeš so navduševali tudi prejšnji mesec, saj so kot za stavo nizali uspehe na različnih ravneh in v različnih konkurencah. V absolutni se je izkazal Anže Lanišek, ki je bil najboljši Slovenec v veliki nagradi Mednarodne smučarske zveze (FIS). V končni razvrstitvi poletne različice svetovnega pokala je osvojil imenitno drugo mesto in na ta način postal šele četrti slovenski skakalec (po Robertu Kranjcu, Juriju Tepešu in Jerneju Damjanu), ki je v skupnem seštevku tega tekmovanja končal med najboljšo trojico.

"Na teh rezultatih lahko gradim svojo samozavest," je 21-letni Domžalčan poudaril na tradicionalni predstavitvi reprezentanc Smučarske zveze Slovenije, ki je bila letos prvič na Pokljuki. Na članskem državnem prvenstvu v Kranju je nato Lanišek pristal na sedmem mestu, pri čemer ni veliko zaostal za dobitniki kolajn, so se pa z njimi ovenčali njegovi mlajši klubski kolegi. Taj Ekart si je med dečki, starimi do 14 let, v Velenju priskakal bronasto odličje, tako kot tudi Tit Voranc Božič (do 12 let) v Sebenjah pri Tržiču, kjer je na tretje mesto skočila tudi mengeška zasedba (v postavi Božič, Benjamin Bedrač, Nik Bergant Smerajc in Igor Teodor Herbstritt) na moštvenem DP do 13 let, na katerem je Herbstritt z 39 metri povrhu izboljšal tudi rekord skakalnice.

V konkurenci do 11 let so upi iz SSK Mengeš, barve katerega sta ob Božiču in Bergantu Smerajcu v Žireh odlično zastopala tudi Alen Pestotnik in Timo Šimnovec, sredi oktobra pod vodstvom trenerja Aleša Selaka in njegovega pomočnika Luke Brnota prepričljivo ubranili naslov državnih prvakov. Moštveno zmagoslavje sta tam v posamični konkurenci dopolnila zlata Božič (do 11 let) in Pestotnik (do 10 let), srebrni Bergant Smerajc (do 11 let) in bronasti Jaka Perne (do 10 let), ki je predtem zmagal v Krškem med cicibani (do 9 let). Zelo blizu posamičnima odličjema na državnem prvenstvu sta bila tudi Bedrač (do 12 let) in Šimnovec (do 11 let), ki sta pristala na četrtih mestih.

Nase je znova opozoril tudi nordijski kombinatorec Leon Šarc, ki si je na finalu velike nagrade FIS v Planici priskakal in pritekel 29. mesto, s katerim je osvojil svoji prvi točki med svetovno elito. To je lepa popotnica pred prihajajočo zimo, katere glavni vrhunec bodo februarske olimpijske igre v Pjongčangu.

Oktober pa članom mengeškega kluba ni prinesel zgolj radost, temveč tudi žalost. Nepridipravi so namreč pred dobrim mesecem vdrli v brunarico na Zalokah, jo dodobra poškodovali in iz nje ukradli precej orodja, še kako potrebnega za vzdrževanje skakalnega centra. Da se kaj takega ne bi več ponovilo, prosimo občane, da nam nemudoma sporočijo, kadar ob brunarici opazijo kaj neobičajnega.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Aleš Selak

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij