Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

SSK Mengeš spet s posamičnimi in ekipnimi ......


ŠPORT

| |
05.11.2017      21:45
A A

SSK Mengeš spet s posamičnimi in ekipnimi državnimi prvaki


Smučarski skakalci iz SSK Mengeš so navduševali tudi prejšnji mesec, saj so kot za stavo nizali uspehe na različnih ravneh in v različnih konkurencah. V absolutni se je izkazal Anže Lanišek, ki je bil najboljši Slovenec v veliki nagradi Mednarodne smučarske zveze (FIS). V končni razvrstitvi poletne različice svetovnega pokala je osvojil imenitno drugo mesto in na ta način postal šele četrti slovenski skakalec (po Robertu Kranjcu, Juriju Tepešu in Jerneju Damjanu), ki je v skupnem seštevku tega tekmovanja končal med najboljšo trojico.


Državni prvaki v konkurenci do 11 let
Državni prvaki v konkurenci do 11 let
Deli:

"Na teh rezultatih lahko gradim svojo samozavest," je 21-letni Domžalčan poudaril na tradicionalni predstavitvi reprezentanc Smučarske zveze Slovenije, ki je bila letos prvič na Pokljuki. Na članskem državnem prvenstvu v Kranju je nato Lanišek pristal na sedmem mestu, pri čemer ni veliko zaostal za dobitniki kolajn, so se pa z njimi ovenčali njegovi mlajši klubski kolegi. Taj Ekart si je med dečki, starimi do 14 let, v Velenju priskakal bronasto odličje, tako kot tudi Tit Voranc Božič (do 12 let) v Sebenjah pri Tržiču, kjer je na tretje mesto skočila tudi mengeška zasedba (v postavi Božič, Benjamin Bedrač, Nik Bergant Smerajc in Igor Teodor Herbstritt) na moštvenem DP do 13 let, na katerem je Herbstritt z 39 metri povrhu izboljšal tudi rekord skakalnice.

V konkurenci do 11 let so upi iz SSK Mengeš, barve katerega sta ob Božiču in Bergantu Smerajcu v Žireh odlično zastopala tudi Alen Pestotnik in Timo Šimnovec, sredi oktobra pod vodstvom trenerja Aleša Selaka in njegovega pomočnika Luke Brnota prepričljivo ubranili naslov državnih prvakov. Moštveno zmagoslavje sta tam v posamični konkurenci dopolnila zlata Božič (do 11 let) in Pestotnik (do 10 let), srebrni Bergant Smerajc (do 11 let) in bronasti Jaka Perne (do 10 let), ki je predtem zmagal v Krškem med cicibani (do 9 let). Zelo blizu posamičnima odličjema na državnem prvenstvu sta bila tudi Bedrač (do 12 let) in Šimnovec (do 11 let), ki sta pristala na četrtih mestih.

Nase je znova opozoril tudi nordijski kombinatorec Leon Šarc, ki si je na finalu velike nagrade FIS v Planici priskakal in pritekel 29. mesto, s katerim je osvojil svoji prvi točki med svetovno elito. To je lepa popotnica pred prihajajočo zimo, katere glavni vrhunec bodo februarske olimpijske igre v Pjongčangu.

Oktober pa članom mengeškega kluba ni prinesel zgolj radost, temveč tudi žalost. Nepridipravi so namreč pred dobrim mesecem vdrli v brunarico na Zalokah, jo dodobra poškodovali in iz nje ukradli precej orodja, še kako potrebnega za vzdrževanje skakalnega centra. Da se kaj takega ne bi več ponovilo, prosimo občane, da nam nemudoma sporočijo, kadar ob brunarici opazijo kaj neobičajnega.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Aleš Selak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.10.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo