Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
32°C
19°C
JUTRI
28°C
19°C
6032

SSK Mengeš drugi v konkurenci klubov iz Avstrije, Italije in Slovenije

Bolj ko se bliža nova zima, v boljši formi je Anže Lanišek. Smučarski skakalec iz SSK Mengeš se je konec septembra na tekmi za veliko nagrado FIS v Hinzenbachu izkazal z devetim mestom. Še zlasti s tamkajšnjim finalnim skokom, drugim najboljšim v finalu, v katerem je pridobil kar sedem mest, je 23-letni Domžalčan dokazal, da je lahko, kadar mu nastop uspe po načrtih, popolnoma kos tudi največjim asom.

V mednarodni konkurenci se iz SSK Mengeš že bolj ali manj redno dokazuje tudi 15-letni Taj Ekart, ki si je prejšnji mesec dvakrat priskakal točke za alpski pokal, potem ko je na dvodnevni prireditvi v Velenju zasedel 14. in 27. mesto. Še pred tem je na tamkajšnji 75-metrski napravi preskočil vso konkurenco (do 16 let) na tekmi za pokal Cockte. Zelo dobro formo je kronal na državnem prvenstvu v Mislinji, kjer se je med mladinci, starimi do 16 let, ovenčal s srebrno kolajno. Na tekmovanju gorenjske regije na Gorenji Savi so mengeški upi osvojili pet kolajn. Med dečki, starimi do 13 let, je zmagal Nik Bergant Smerajc, ki mu je družbo na odru za najboljše delal tretjeuvrščeni Timo Šimnovec. Na najvišjo stopnico je skočila tudi Živa Andrić (do 12 let), Alen Pestotnik (do 12 let) je osvojil drugo mesto, Jaka Perne (do 11 let) pa je bil tretji. Sledila je prireditev za pokal Cockte v Velenju, kjer sta se od varovancev trenerjev Aleša Selaka in Luke Brnota med najboljšo trojico prebila drugouvrščena Živa Andrić in tretjeuvrščeni Nik Bergant Smerajc. Zelo bogat je bil tudi izplen mengeških orličev na tretji postaji alpsko-jadranskega pokala v Žirovnici, kjer je Živa Andrić (11 let) slavila zmago, Alen Pestotnik (11 let) je pristal na drugem mestu, Erik Tomažič (10 let) in Lovro Drnovšek (8 let) pa sta bila tretja. Z zadnje prireditve tega tekmovanja pa so se mladi skakalci iz SSK Mengeš vrnili z dvema zlatima kolajnama, s katerima sta se okitila Živa Andrić in Alen Pestotnik. V končnem seštevku se je ob Andrićevi na najvišjo stopnico zmagovalnega odra zavihtel tudi Jaka Perne (10 let), na skupnem tretjem mestu pa sta končala Alen Pestotnik in Lovro Drnovšek. V ekipni razvrstitvi je SSK Mengeš med dvanajstimi klubi iz Avstrije, Italije in Slovenije osvojil odlično drugo mesto in tudi na ta način napovedal še eno zelo uspešno zimo. Otroci, ki bi si želeli postati člani našega uspešnega kluba, so prisrčno vabljeni na trening. Zdaj je primeren čas za vpis otrok in njihovo spoznavanje s skoki. Vse želene podatke o tem športu in mengeškem klubu boste izvedeli na telefonskih številkah 041/767-397 in 041/750-404.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Goran Andrić

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi