Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne oblačno, dež bo do sredine dneva večinoma ponehal. Popoldne se bo delno zjasnilo, lahko še nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
13°C | 22°C
torek, 24.06.2018
12°C | 22°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 24°C
petek, 28.06.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Skakalci iz SSK Mengeš lovijo že četrto ......


ŠPORT

| |
29.06.2017      21:07
A A

Skakalci iz SSK Mengeš lovijo že četrto lovoriko v pokalu Alpe-Adria


Obetavni smučarski skakalci iz Smučarskega skakalnega kluba Mengeš so v začetku prejšnjega meseca naredili prvi korak oziroma skok k osvojitvi četrte zaporedne ekipne lovorike v alpsko-jadranskem pokalu. Na uvodni postaji tega tekmovanja v Trbižu so namreč varovanci glavnega trenerja Aleša Selaka ter njegovih pomočnikov Luke Brnota in Davorja Maučeca prepričljivo osvojili največ točk in postali skupni zmagovalci prireditve v Italiji.


Deli:

S posamičnimi zmagami so se izkazali Nik Bergant Smerajc (do 10 let), Živa Andrić (do 9 let) in Gal Sedmak (do 7 let), na druga mesta so se zavihteli Timo Šimnovec (do 10 let), Alen Pestotnik (do 9 let) in Erik Tomažič (do 8 let), tretja mesta pa so osvojili Benjamin Bedrač (do 11 let), Miha Hočevar (do 10 let) in Jaka Perne (do 8 let). Kako velika je bila premoč mengeških upov v Trbižu, slikovito pokaže že trojna zmaga v konkurenci avstrijskih, italijanskih in drugih slovenskih skakalcev, starih do 10 let.

Vse tri stopnice na odru za najboljše so orliči iz SSK Mengeš – Tit Voranc Božič, Nik Bergant Smerajc in Timo Šimnovec – zasedli tudi na tekmi dečkov do 11 let za pokal Tržiča, na katerem sta zmagi slavila tudi Benjamin Bedrač (do 12 let) in Jaka Perne (do 9 let), na drugih mestih pa so pristali Živa Andrić (do 11 let), Alen Pestotnik (do 10 let) in Erik Tomažič (do 9 let).

Selakovi izbranci so pustili viden pečat tudi na največjih tovrstnih poletnih prireditvah v Sloveniji – na reviji v Mostecu in mednarodnem tednu skokov na Gorenji Savi. Pod Rožnikom so se ob Taju Ekartu, zmagovalcu tekme v konkurenci do 14 let, med najboljšo trojico prebili še drugouvrščeni Benjamin Bedrač (do 12 let), Nik Bergant Smerajc (do 11 let) in Jaka Perne (do 9 let) ter tretjeuvrščena Živa Andrić (do 11 let), pod Šmarjetno goro pa so ime SSK Mengeš na vrh ponesli Taj Ekart (do 14 let), Benjamin Bedrač (do 12 let), Živa Andrić (do 11 let), Nik Bergant Smerajc (do 11 let) in Alen Pestotnik (do 10 let), Jaka Perne (do 9 let) pa je bil drugi.

Za konec natrpanega junija so se mladi skakalci iz mengeškega kluba udeležili še tekmovanja v Vizorah, kjer so se veselili petih stopničk. Na najvišjo sta skočila Živa Andrić (do 11 let) in Nik Bergant Smerajc (do 11 let), ki mu je družbo na odru za najboljše delal drugouvrščeni Timo Šimnovec, drugo mesto je osvojil tudi Jaka Perne (do 9 let), tretji pa je bil Benjamin Bedrač (do 12 let), in to kljub temu, da je po doskoku s hrbtom podrsal po plastični podlagi. Ene stopničke je prispeval tudi nordijski kombinatorec Leon Šarc, ki si je na tekmi za pokal Cockte v Kranju priskakal in pritekel drugo mesto.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Goran Andrić
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 06-2018
Izšla: 15.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2018
Danes ni dogodkov.
30.06.2018 | Šport
Nogometni turnir trojk
30.06.2018 | Šport
Nogometni turnir trojk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo