Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
31°C
18°C
JUTRI
27°C
19°C
5190

Pohajalčkova otvoritvena turca v novo sezono

Planinski škratje Palčki Pohajalčki so se zbrali na Krvavcu ob brunarici Sonček in že od samega začetka poskušali osvojiti glavni cilj - najti vse prijatelje pastirske škrate in razvozlati njihov poseben jezek, škratorunščino. Z vztrajnostjo in s sodelovanjem v številčni super družbi je to gladko dobro uspevalo, vse pa je polepšale še toplo jesensko vreme.
Mali škratje so bili navdušeni nad točkami na pastirski poti, starši pa so občudovali veličino v okolici, bližnji in daljnji, v teh prelepih pisanih barvah pod nebesno modrino. Branje zemljevida je prava naloga za planince, to smo preizkusili in vse točke so bile dosežene. Naj izjava enega otroka ne ostane skrivnost: "Mami, hvala ti, da si me prijavila na to pot, si najboljša mamica v Sloveniji."  To je prava zahvala za pravilno odločitev - hoja v hribih, v naravi, nekje zunaj, ki povzroči zadovoljstvo v malih in velikih glavah. Kaj vse doživiš tam nekje nad dolino, v raju gora, zato nič ne odlašajte in se nam pridružite na naslednji Pohajalčkovi turci, na Sv. Jakob mimo Sv. Katarine (4.11.2017). Nova planinska sezona 2017/2018 se je dobro začela in naj se tako nadaljuje, zato vabljeni v super družbo!

Besedilo in foto: Nika Zavašnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi