Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
31°C
17°C
PET.
30°C
18°C
3658

Miklavžev pohod na Mrzlico

Sobotno popoldne in večer, na drugi decembrski dan, je družba planincev preživela na poti od prelaza Podmeja do Mrzlice. Na temu delu slovenskega sredogorja nas je čakalo pravo sneženo presenečenje. Dve stopniji pod lediščem, jasno nebo, topla oblačila in gamaše, že sta nas vodnika Boštjan in Nina popeljala sprva po označeni poti, nato večji del po zasneženi cesti.
Otroci so našli veselje v snegu, starši pa v nočnem razgledu in pogledu na skorajšnjo polno luno. Veselje je bilo slišati tudi med pogovorom o tem, le kdo nas bo pričakal na vrhu. Pri koči na Mrzlici je že čakala velika gruča ljudi ob soju loči in prazničnem vzdušju. Večerno druženje, na "vročem" v koči ali ledenem v njeni beli okolici, se je po obdarovanju Sv. Miklavža hitro zaključilo, da smo se odpravilni po pravi drsalnici navzdol in le kdo je bil zopet najbolj zadovoljen - naši otroci s sankaškimi lopatami, s prevetrenimi odprtinami na glavi in zasneženimi kapami. Povratek uspel, vsi zadovoljni, nekateri mokri od zimskih radosti, a mislimo si, da lahko naslednje leto ponovimo. Sicer pa v januarju nadaljujemo s sankanjem, zato se nam pridružite!

Besedilo: Nika Zavašnik
Foto: Nina Perhaj, Mojca Zelko, Nika Zavašnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi