Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 22°C
četrtek, 23.10.2018
4°C | 15°C
petek, 25.10.2018
6°C | 18°C
sobota, 26.10.2018
10°C | 18°C
nedelja, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Medgeneracijski turnir v badmintonu


ŠPORT

| |
31.03.2017      20:14
A A

Medgeneracijski turnir v badmintonu


Zvit udarec. Žogica pada tik ob mreži. Se jo sploh splača loviti? Dvom o tem se hipoma razblini. Vse njegove moči se usmerijo v tek, ki se prelevi v skok s padcem. Parket zaječi in vzvalovi, kot bi želel izbruhniti. A žogico mu je le uspelo ujeti. Igra je rešena - vsaj do naslednje poteze.


Medgeneracijski turnir v badmintonu, foto Simon Štebe
Medgeneracijski turnir v badmintonu, foto Simon Štebe
Deli:

S takšno borbenostjo in energijo so igrali najmlajši, medtem ko pri starejših nedostojno metanje po parketu seveda ni prišlo v poštev, nadomestilo ga je taktično preigravanje in izčrpavanje nasprotnika s preciznimi udarci. Je na koncu prevladala mladostniška zagnanost ali večletne izkušnje? Pa poglejmo... ! Začelo se je na popoldanskem soncu prve pomladne sobote, ko so igralci začeli prihajati v telovadnico TVD Partizan, kjer je Mladinski Center Mengeš organiziral turnir. Prišlo je šest parov, ki so se razdelili v dve skupini, vsaka je dobila po en par osnovnošolcev, pri ostalih pa je razpon let segal od poznih najstniških in vse do zrelih šestih križev ter morda še kako leto čez. Trije pari so bili tudi mešani, kar je še prispevalo k raznolikosti. Že prva igra je postregla s prej omenjeno borbenostjo najmlajših, ki pa žal ni bila dovolj, da bi nadomestila razliko v letih,  in poraz je bil tako neizbežen. Podobno enostranski spopadi so sledili tudi v drugih igrah med osnovnošolci ter ostalimi, ki pa kljub temu nikakor niso bili nezanimivi. Požrtvovalnost in nepopustljivost vse do konca sta namreč privedli do nekaj res lepih potez. Ostale igre pa so bile dosti bolj izenačene, sploh po prvem krogu tekmovanja, ko so ostali le še štirje pari in so se že nekoliko privadili eden na drugega. V polfinalu sta  tako Sara in Rok le za las izgubila proti mnogo izkušenejšemu Branetu ter Mojci, kar pa sta nato nadoknadila v igri za tretje mesto proti mlajšima Anžetu in Tomažu. Slednja sta se izvrstno upirala gospe Blanki in njenemu sinu Anžetu Grmu, ki sta bila sicer v povprečju dvakrat starejša, a dobro merjenim žogicam očitno niso kos niti mnogo mlajše noge.
V finalu sta se tako srečala najstarejša para in videti je bilo mogoče vse od zvitih kratkih žogic do hitrih izmenjav, zabijanj in preobratov ter nasploh dobršno mero neizprosne borbenosti na obeh straneh, ki očitno pride z leti. Tu sta namreč prednjačila Brane in Blanka Grm, le da je slednja dodala še nekoliko obilnejše izkušnje, kar je na koncu tudi prevladalo ... Če k temu dodamo še prijetno športno vzdušje, je turnir izpadel kot sila zabaven dogodek, ki se je končal šele v poznih večernih urah.

 

Besedilo in foto: Rok Resnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
30.10.2018 | Kultura
PISMO ROSNO! Vsega je kriv poštar..
31.10.2018 | Občinski dogodki
ŽALNA SLOVESNOST OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE V LOKI PRI MENGŠU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo