Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lanišek znova med elito, mladim upom iz SSK ......


ŠPORT

| |
06.03.2018      10:57
A A

Lanišek znova med elito, mladim upom iz SSK Mengeš kopica kolajn na DP


Za Anžetom Laniškom, prvim imenom Smučarsko-skakalnega kluba Mengeš, je sijajen februar v celinskem pokalu. Začel ga je z dvema zmagama v Planici, kjer je bil na obeh tekmah razred zase, nadaljeval s petim in drugim mestom onstran Atlantika v Iron Mountainu, nakar se je na zmagovalni oder zavihtel tudi v Brotterodeju, kjer je bil na prvi preizkušnji tretji, na drugi pa sedmi, med najboljšo trojico pa se je prebil tudi v Klingenthalu prav tako v Nemčiji, kjer je 12. mestu dodal še eno tretje in bil tako znova najvišje uvrščeni Slovenec. Z odličnimi nastopi se je 21-letni Domžalčan v skupni razvrstitvi »2. svetovne lige« povzpel že na peto mesto in si prislužil vnovični vpoklic v udarno slovensko ekipo za preizkušnje svetovnega pokala.


Žaba – Anže Lanišek je dobil šopek za svojo najdražjo Nastjo :)
Žaba – Anže Lanišek je dobil šopek za svojo najdražjo Nastjo :)
Deli:

Novih točk se je v celinskem pokalu veselil tudi Laniškov vrstnik Leon Šarc, ki si je v začetku prejšnjega meseca med nordijskimi kombinatorci v Planici priskakal in pritekel 20. in 15. mesto, kar je njegova najboljša dosedanja uvrstitev v tem tekmovanju. Med trideseterico se je nato 21-letni Kamničan prebil tudi v Eisenerzu, kjer je pristal na 29. mestu. V mlajši mednarodni konkurenci se je uspešno dokazoval tudi Taj Ekart, ki se je na tekmi iger OPA, na katerih se med seboj merijo skakalci alpskih narodov, v dolini pod Poncami izkazal z drugim mestom v konkurenci do 15 let, potem ko je moral premoč priznati zgolj Švicarju Leanu Niderbergerju. Mladi 13-letni up iz Komende je predtem dobro pripravljenost potrdil že z zmago na preizkušnji za pokal Cockte v Kisovcu pri Zagorju, zatem pa še z zlato lovoriko na državnem prvenstvu za dečke, stare do 14 let, v Kranju. SSK Mengeš je sicer prejšnji mesec dobil še štiri nove posamične državne prvake; to je na odlično organiziranem memorialu v spomin na Blaža, Mateja, Sama in Jano v Zalokah pod Gobavico postal Jaka Perne (do 9 let), v Planici pa so se z zlatimi lovorikami okitili Živa Andrić (do 10 let), Alen Pestotnik (do 10 let) in Tit Voranc Božič (do 11 let). Slednja sta se skupaj z Nikom Bergantom Smerajcem, drugouvrščenim med posamezniki, in Timom Šimnovcem pod Poncami veselila še novega moštvenega naslova državnih prvakov v konkurenci do 11 let. V gorenjskem pokalu Cockte v Sebenjah pri Tržiču je poleg zmagovalcev Benjamina Bedrača (do 12 let) in Jake Perneta na oder za najboljše skočil tudi tretjeuvrščeni David Sitar (do 9 let), v Gorenji Savi pri Kranju pa ob prvouvrščenih Titu Vorancu Božiču in Živi Andrić še drugouvrščeni Alen Pestotnik in tretjeuvrščeni Nik Bergant Smerajc. Na tamkajšnji najmanjši skakalnici je bil predtem v regijskem pokalu Cockte znova prvi tudi Jaka Perne. Vsi otroci, ki bi se radi prav tako preizkusili v tem lepem športu, so vsak ponedeljek (med 16.30 in 18. uro) vljudno vabljeni na trening v telovadnico osnovne šole v Mengšu, lahko pa pokličejo tudi na telefonski številki 041/767-397 ali 041/750-404.

 

Besedilo in foto: Miha Šimnovec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo