Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lanišek znova med elito, mladim upom iz SSK ......


ŠPORT

| |
06.03.2018      10:57
A A

Lanišek znova med elito, mladim upom iz SSK Mengeš kopica kolajn na DP


Za Anžetom Laniškom, prvim imenom Smučarsko-skakalnega kluba Mengeš, je sijajen februar v celinskem pokalu. Začel ga je z dvema zmagama v Planici, kjer je bil na obeh tekmah razred zase, nadaljeval s petim in drugim mestom onstran Atlantika v Iron Mountainu, nakar se je na zmagovalni oder zavihtel tudi v Brotterodeju, kjer je bil na prvi preizkušnji tretji, na drugi pa sedmi, med najboljšo trojico pa se je prebil tudi v Klingenthalu prav tako v Nemčiji, kjer je 12. mestu dodal še eno tretje in bil tako znova najvišje uvrščeni Slovenec. Z odličnimi nastopi se je 21-letni Domžalčan v skupni razvrstitvi »2. svetovne lige« povzpel že na peto mesto in si prislužil vnovični vpoklic v udarno slovensko ekipo za preizkušnje svetovnega pokala.


Žaba – Anže Lanišek je dobil šopek za svojo najdražjo Nastjo :)
Žaba – Anže Lanišek je dobil šopek za svojo najdražjo Nastjo :)
Deli:

Novih točk se je v celinskem pokalu veselil tudi Laniškov vrstnik Leon Šarc, ki si je v začetku prejšnjega meseca med nordijskimi kombinatorci v Planici priskakal in pritekel 20. in 15. mesto, kar je njegova najboljša dosedanja uvrstitev v tem tekmovanju. Med trideseterico se je nato 21-letni Kamničan prebil tudi v Eisenerzu, kjer je pristal na 29. mestu. V mlajši mednarodni konkurenci se je uspešno dokazoval tudi Taj Ekart, ki se je na tekmi iger OPA, na katerih se med seboj merijo skakalci alpskih narodov, v dolini pod Poncami izkazal z drugim mestom v konkurenci do 15 let, potem ko je moral premoč priznati zgolj Švicarju Leanu Niderbergerju. Mladi 13-letni up iz Komende je predtem dobro pripravljenost potrdil že z zmago na preizkušnji za pokal Cockte v Kisovcu pri Zagorju, zatem pa še z zlato lovoriko na državnem prvenstvu za dečke, stare do 14 let, v Kranju. SSK Mengeš je sicer prejšnji mesec dobil še štiri nove posamične državne prvake; to je na odlično organiziranem memorialu v spomin na Blaža, Mateja, Sama in Jano v Zalokah pod Gobavico postal Jaka Perne (do 9 let), v Planici pa so se z zlatimi lovorikami okitili Živa Andrić (do 10 let), Alen Pestotnik (do 10 let) in Tit Voranc Božič (do 11 let). Slednja sta se skupaj z Nikom Bergantom Smerajcem, drugouvrščenim med posamezniki, in Timom Šimnovcem pod Poncami veselila še novega moštvenega naslova državnih prvakov v konkurenci do 11 let. V gorenjskem pokalu Cockte v Sebenjah pri Tržiču je poleg zmagovalcev Benjamina Bedrača (do 12 let) in Jake Perneta na oder za najboljše skočil tudi tretjeuvrščeni David Sitar (do 9 let), v Gorenji Savi pri Kranju pa ob prvouvrščenih Titu Vorancu Božiču in Živi Andrić še drugouvrščeni Alen Pestotnik in tretjeuvrščeni Nik Bergant Smerajc. Na tamkajšnji najmanjši skakalnici je bil predtem v regijskem pokalu Cockte znova prvi tudi Jaka Perne. Vsi otroci, ki bi se radi prav tako preizkusili v tem lepem športu, so vsak ponedeljek (med 16.30 in 18. uro) vljudno vabljeni na trening v telovadnico osnovne šole v Mengšu, lahko pa pokličejo tudi na telefonski številki 041/767-397 ali 041/750-404.

 

Besedilo in foto: Miha Šimnovec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo