Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
7°C
3°C
PET.
3°C
2°C
Deli
5424

Lanišek znova med elito, mladim upom iz SSK Mengeš kopica kolajn na DP

Za Anžetom Laniškom, prvim imenom Smučarsko-skakalnega kluba Mengeš, je sijajen februar v celinskem pokalu. Začel ga je z dvema zmagama v Planici, kjer je bil na obeh tekmah razred zase, nadaljeval s petim in drugim mestom onstran Atlantika v Iron Mountainu, nakar se je na zmagovalni oder zavihtel tudi v Brotterodeju, kjer je bil na prvi preizkušnji tretji, na drugi pa sedmi, med najboljšo trojico pa se je prebil tudi v Klingenthalu prav tako v Nemčiji, kjer je 12. mestu dodal še eno tretje in bil tako znova najvišje uvrščeni Slovenec. Z odličnimi nastopi se je 21-letni Domžalčan v skupni razvrstitvi »2. svetovne lige« povzpel že na peto mesto in si prislužil vnovični vpoklic v udarno slovensko ekipo za preizkušnje svetovnega pokala.

Novih točk se je v celinskem pokalu veselil tudi Laniškov vrstnik Leon Šarc, ki si je v začetku prejšnjega meseca med nordijskimi kombinatorci v Planici priskakal in pritekel 20. in 15. mesto, kar je njegova najboljša dosedanja uvrstitev v tem tekmovanju. Med trideseterico se je nato 21-letni Kamničan prebil tudi v Eisenerzu, kjer je pristal na 29. mestu. V mlajši mednarodni konkurenci se je uspešno dokazoval tudi Taj Ekart, ki se je na tekmi iger OPA, na katerih se med seboj merijo skakalci alpskih narodov, v dolini pod Poncami izkazal z drugim mestom v konkurenci do 15 let, potem ko je moral premoč priznati zgolj Švicarju Leanu Niderbergerju. Mladi 13-letni up iz Komende je predtem dobro pripravljenost potrdil že z zmago na preizkušnji za pokal Cockte v Kisovcu pri Zagorju, zatem pa še z zlato lovoriko na državnem prvenstvu za dečke, stare do 14 let, v Kranju. SSK Mengeš je sicer prejšnji mesec dobil še štiri nove posamične državne prvake; to je na odlično organiziranem memorialu v spomin na Blaža, Mateja, Sama in Jano v Zalokah pod Gobavico postal Jaka Perne (do 9 let), v Planici pa so se z zlatimi lovorikami okitili Živa Andrić (do 10 let), Alen Pestotnik (do 10 let) in Tit Voranc Božič (do 11 let). Slednja sta se skupaj z Nikom Bergantom Smerajcem, drugouvrščenim med posamezniki, in Timom Šimnovcem pod Poncami veselila še novega moštvenega naslova državnih prvakov v konkurenci do 11 let. V gorenjskem pokalu Cockte v Sebenjah pri Tržiču je poleg zmagovalcev Benjamina Bedrača (do 12 let) in Jake Perneta na oder za najboljše skočil tudi tretjeuvrščeni David Sitar (do 9 let), v Gorenji Savi pri Kranju pa ob prvouvrščenih Titu Vorancu Božiču in Živi Andrić še drugouvrščeni Alen Pestotnik in tretjeuvrščeni Nik Bergant Smerajc. Na tamkajšnji najmanjši skakalnici je bil predtem v regijskem pokalu Cockte znova prvi tudi Jaka Perne. Vsi otroci, ki bi se radi prav tako preizkusili v tem lepem športu, so vsak ponedeljek (med 16.30 in 18. uro) vljudno vabljeni na trening v telovadnico osnovne šole v Mengšu, lahko pa pokličejo tudi na telefonski številki 041/767-397 ali 041/750-404.

 

Besedilo in foto: Miha Šimnovec

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij