Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 19°C
torek, 25.09.2018
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 16h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lanišek najboljši Slovenec v veliki nagradi ......


ŠPORT

| |
04.09.2017      10:36
A A

Lanišek najboljši Slovenec v veliki nagradi FIS


Čeprav julij in avgust ne veljata ravno kot skakalna meseca, sta v SSK Mengeš prinesla obilo veselja. Klubske barve je znova nadvse dostojno zastopal Anže Lanišek, ki je kot po tekočem traku osvajal točke v veliki nagradi Mednarodne smučarske zveze (FIS), poletni različici svetovnega pokala.


Anže Lanišek- Žaba na stopničkah v Hakubi
Anže Lanišek- Žaba na stopničkah v Hakubi
Deli:

Potem ko je na uvodni ekipni preizkušnji 14. julija v Visli prispeval pomemben delež k četrtemu mestu Slovenije, je dan pozneje na posamični tekmi zasedel 20. mesto in v nadaljevanju le še stopnjeval dosežke. V Courchevelu je po kvalifikacijski zmagi iztržil 16. mesto, v Hakubi pa je petemu mestu dodal še tretje in se tako prvič med elito zavihtel na oder za najboljše. V skupnem seštevku je 21-letni Domžalčan september pričakal kot sedmi, s čimer je bil najvišje uvrščeni Slovenec.

Med elito se je v letošnjem poletju preizkusil tudi nordijski kombinatorec Leon Šarc, ki je na ekipnem šprintu v Oberwiesenthalu skupaj z Marjanom Jelenkom zasedel 17. mesto, udeležil pa se je še preizkušenj za veliko nagrado FIS v Tschaggunsu in Oberstdorfu. Smučarski skakalec Matjaž Pungertar pa se je udeležil prireditve za celinski pokal v Kranju in s 30. mestom ulovil eno točko.

V Hinterzartnu so konec julija pred tekmo velike nagrade znova izpeljali mednarodno otroško preizkušnjo (do 14 let), na tamkajšnji 77-metrski napravi pa je med 44 skakalci iz dvanajstih držav z drugim mestom zablestel Taj Ekart iz SSK Mengeš. Še mlajši skakalci so se teden dni pred tem med seboj merili v Ruhpoldingu, kjer je bil Benjamin Bedrač (do 12 let) drugi, Igor Teodor Herbstritt (do 13 let) pa tretji, pri čemer ne gre prezreti, da sta bila oba člana mengeškega kluba najboljša Slovenca. Za nameček sta prispevala viden delež k zmagama slovenskih (mešanih) ekip.

Z mednarodne preizkušnje za pokal Flosarja na Ljubnem pa so se varovanci trenerja Aleša Selaka, ki mu pomagata Luka Brnot in Davor Maučec, vrnili s parom stopničk. Alen Pestotnik (do 10 let) je slavil zmago, Nik Bergant Smerajc (do 11 let) pa je bil drugi. Tik pod zmagovalnim odrom sta obtičala četrtouvrščena Timo Šimnovec (do 11 let) in Gal Sedmak (do 9 let), Tit Voranc Božič (do 11 let) je pristal na šestem, Bor Potočnik (do 9 let) pa na desetem mestu.

Medtem ko berete te vrstice, mengeški upi lovijo že četrto zaporedno lovoriko v alpsko-jadranskem pokalu, in vabijo vse nadebudneže, starejše od pet let, ki bi se radi preizkusili v tem lepem športu, da se jim pridružijo. Kako zabavni so treningi, se lahko prepričajo na lastne oči vsak dan (ob 18. uri) na skakalnicah pod Gobavico.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto:berkutschi.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo