-2°C
Deli
7402

Golden Glove 2017 - kickboxing evropski pokal

Konec januarja je v Italijanskem Coneglianu potekalo prvo v vrsti večjih tekmovanj v kickboxingu pod okriljem WAKO organizacije. Evropskega pokala Golden Glove so se uspešno udeležili trije tekmovalci iz Mengša.

Dejan Zarić (18) in Kristina Momčilov (16) sta nastopila v disciplini kicklight, kjer je bila razpisana le članska konkurenca. Kljub razliki v letih sta se oba odrezala odlično in oba posegla po stopničkah. Dejan je v svoji kategoriji v finalu za las izgubil in osvojil srebro, Kristina pa je po zmagi nad domačinko izgubila proti kasnejši prvakinji in tako osvojila 3. mesto.
Prvič se je v kickboxingu (light contact) želel predstaviti Taj Janežič (15), ki pa je na žalost ostal brez nasprotnika …

Za tekmovalce ŠD Sonkal ne bo dosti počitka, saj jih v začetku februarja čaka državno prvenstvo v taekwon do-ju ter kasneje Kickboxing evropski pokal v Karlovcu (HR)

Besedilo: I. B.