Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
14°C
7°C
JUTRI
17°C
10°C
2820

Obvestilo zasebnih zobozdravstvene ordinacije s koncesijo v Zdravstveni postaji Mengeš

Vse zasebne zobozdravstvene ordinacije s koncesijo trenutno normalno delujejo, a žal se epidemiološka slika vztrajno slabša. Čakata nas resna ter nepredvidljiva jesen in zima. Še vedno velja Odredba o začasnih ukrepih na področju opravljanja zdravstvene dejavnosti zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 ( UL RS , št.65/2020) po kateri lahko sprejmemo le paciente, ki imajo negativno epidemiološko anamnezo in nimajo prisotnih znakov okužbe dihal.

Obvestiti vas želimo, da ima v skladu s 4.členom Zakona o nalezljivih boleznih vsak pravico do varstva pred nalezljivim boleznimi in bolnišničnimi okužbami ter dolžnost varovati svoje zdravje in zdravje drugih pred temi boleznimi. Vse fizične osebe morajo v skladu z Zakonom o nalezljivih boleznih omogočiti opravljanje nadzora in izvajanje drugih ukrepov za varstvo pred nalezljivimi boleznimi. Zato vse paciente naprošamo, da pri triažiranju navedejo resnične podatke. Opominjamo vas, da navajanje neresničnih podatkov v skladu s 4.členom Zakona o nalezljivih boleznih pomeni prekršek, prav tako bomo v skladu s 177.členom Kazenskega zakonika, ki govori o prenašanju nalezljivih bolezni, primorani kršitelja kazensko ovaditi. Ustrezno in varno zdravstveno obravnavo vseh pacientov lahko zagotovimo le , če bomo seznanjeni z vsemi potrebnimi podatki.

Vljudno vas prosimo, da na termin pridete točno ob dogovorjeni uri, imate pokrita nos in usta z masko ter s seboj nimate več kot enega spremljevalca, ki mora počakati zunaj. Svetujemo vam , da si za obisk pri nas vzamete dovolj časa, saj bo obisk zaradi vseh novih ukrepov trajal dlje kot običajno. Ko pridete pred steklena vrata vhoda v  ZP Mengeš pozvonite na zvonec z imenom ambulante, kjer ste naročeni in počakate. PROSIMO, DA SAMI NE VSTOPATE V PROSTORE ZDRAVSTVENE POSTAJE, in počakate na sestro. Nenaročenih pacientov do nadaljnjega ne sprejemamo, dosegljivi smo po telefonu in navadni ali elektronski pošti.

 

V primeru nujnih stanj ( določenih s sklepom št.2/41/2020 Odbora za zobozdravstvo):

  1. močan zobobol (huda stalna bolečina, ko analgetik ne pomaga več),
  2. akutna infekcija (vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust, zvišana telesna temperatura),
  3. večja krvavitev ,ki se sama ne zaustavi,
  4. poškodbe v področju zob (poškodbe v področju zgornje in spodnje čeljusti oz. ustne votline)
  •  

nas predhodno pokličete po telefonu po spodnjem urniku:

dr. DULAR POTOČAR                      dr. STROSAR ROZMAN                  dr. MAČEK

ponedeljek   15.00 – 17.00             ponedeljek 15.00- 17.00               ponedeljek 14.00 do 17.00

torek  9.00 – 11.00                           torek  9.00 -11.00                          torek 14.00- 17.00

sreda  15.00 – 17.00                        sreda 9.00 – 11.00                         sreda 9.00 – 12.00

četrtek  9.00 – 11.00                        četrtek 15.00 -17.00                     četrtek 9.00 – 12.00

petek  9.00 – 11.00                          petek 9.00 – 11.00                        petek 9.00 – 12.00

tel. št. 01/723-81-92,                      tel. št. 01/ 723-81-72                    tel. št. 031-212-33

 

Dodatna navodila in vprašalnik so na www.dulardent.si

 

SOBOTA, NEDELJA IN PRAZNIKI: 

ZD Ljubljana Center, Kotnikova ulica 36, 1000 Ljubljana

po predhodnem klicu na tel. št.: 01-30-09-668 med 8.00 in 12.00 uro

 

Prosimo vas, da za vsa nadaljnja obvestila spremljate obvestila naših ambulant (internetna stran, telefonska tajnica in obvestila na vhodnih vratih) in ne obvestil ZD Domžale, ki imajo pristojnost obveščanja le o svojih ambulantah.

 

Besedilo: Tina Drolc za Zasebne zobozdravstvene ordinacije s koncesijo v Zdravstveni postaji Mengeš

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi