Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V okviru vaškega praznika Dobeno tudi ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
10.09.2017      20:33
A A

V okviru vaškega praznika Dobeno tudi slavnostna otvoritev ceste Mengeš Dobeno


V soboto, 2. septembra 2017, je Turistično društvo Dobeno že tradicionalno organiziralo vaški praznik. V okviru vaškega praznika Dobeno je potekala tudi slavnostna otvoritev dela obnovljene ceste Mengeš Dobeno. Začela se je z nagovorom predsednika Turističnega društva Dobeno, Toneta Vidergarja, ki se je Veteranski godbi Mengeš in godalni zasedbi zahvalil za glasbeni točki ter nagovoril vse prisotne: »Hvala vsem, da ste se udeležili vaškega praznika na Dobenu. Tudi v preteklem letu smo bili v okviru Turističnega društva Dobeno aktivni, izdali smo zloženko z informacijami o Dobenu ter si skupaj z vaškim odborom prizadevali za nadaljnjo obnovo ceste Mengeš Dobeno. Občina je sledila našim predlogom, za zagotavljanje varnosti ter v obnovo odseka vključila tudi posek dreves.« Pred slavnostnim rezanjem traku je prisotne nagovoril tudi Franc Jerič, župan Občine Mengeš: »Zahvala vaškemu odboru Dobeno in Turističnemu društvu Dobeno za opravljeno delovno akcijo, za pomoč pri poseku dreves, kar je nedvomno izboljšalo preglednost na cesti. Obnova ceste za povečanje varnosti vseh udeležencev v prometu se je začela leta 2014, po fazah nadaljevala leta 2015, 2016 in 2017.«


Preglednost je zaradi posekanega drevja bistveno večja
Preglednost je zaradi posekanega drevja bistveno večja
Deli:

Obnova ceste Mengeš Dobeno se je začela v letu 2014 s preplastitvijo približno 400 m ceste pod Boltovim koritom, nadaljevala 2015 z obnovo in preplastitvijo dela cestišča na Zgornjem Dobenu in sicer z obnovo in širitvijo ceste od Dobenskega hrama do Trojanškove domačije. V letu 2016 se je z nadaljevalo rekonstrukcijo ceste na Zgornjem Dobenu, izvedena je bila širitev ceste, posebej v nevarnem ovinku, urejeno odvodnjavanje meteorne vode ter nova preplastitev celotne cestišča.

V avgustu letu 2017 pa se je obnovil 1,1 km dolg odsek občinske ceste od Loke pri Mengšu do ceste za Dobeno. Cestišče je bilo v omenjeni dolžini odseka razširjeno, uredile so se bankine in je bilo v celoti preplasteno. Hkrati se je z odstranitvijo nekaterih dreves in brežine na treh nevarnih ovinkih v spodnjem delu povečala preglednost in s tem varna vožnja tako za voznike, kot tudi za veliko število kolesarjev, ki uporabljajo to cesto.


Besedilo in foto: Tina Drolc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo