Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 27.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, več spremenljive oblačnosti bo na severozahodu. Predvsem v hribovitem svetu bodo nastale posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 26 do 30 °C.
15°C | 27°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 28°C
torek, 29.05.2018
16°C | 28°C
sreda, 30.05.2018
16°C | 29°C
četrtek, 31.05.2018
16°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 27.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pasji iztrebki, nezaželeni odpadki na ......


LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
24.04.2017      14:55
A A

Pasji iztrebki, nezaželeni odpadki na otroških igriščih, rekreativnih in sprehajalnih površinah


V skupni čistilni akciji ter v poročilih društvenih čistilnih akcij so bili med nepravilno odloženimi odpadki večkrat izpostavljeni tudi pasji iztrebki. Posamezniki in društva opozarjajo, da je veliko pasjih iztrebkov neposredno na rekreativnih in sprehajalnih poteh, več pa tudi v neposredni bližini otroških igrišč in športnih parkov.


Koši za pasje iztrebke na sprehajalni poti
Koši za pasje iztrebke na sprehajalni poti
Deli:

Tudi v Občini Mengeš število psov v gospodinjstvih iz leta v leto narašča. Skladno s tem občina vsako leto zagotovi dodatna koše za pasje iztrebke, nameščeni so na najbolj obiskanih lokacijah in sprehajalnih poteh, tako ob vstopu v Športni park Mengeš, Športni park Topole in Športni park Loka, na vstopnih točkah na Mengeško kočo, na Rašico, v drevored Lipce, na razbremenilniku in drugje. V letu 2017 se bo s koši za pasje iztrebke opremilo še območje Dobena.
Odpadki v koših za pasje iztrebke se praznijo enkrat tedensko. Hkrati se v koše namestijo tudi vrečke za pobiranje. na Občini Mengeš se zavedajo, da vrečk včasih hitro zmanjka, vse je odvisno od števila štirinožnih prijateljev in njihovih potreb ter vestnih lastnikov, ki imajo svoje vrečke s seboj.
Hvala vsem, ki pobirate pasje iztrebke in jih odlagate v koše ter s tem zagotavljate urejeno in čisto okolje, primerno za otroške igre in rekreacijo. Vsem drugim pa povabilo, da se nam pridružite, saj so pasji iztrebki v neposredni bližini otrok ali na športnih rekvizitih prav gotovo nezaželeni in nepravilno odložen odpadek.

Besedilo in foto: Tina Drolc

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 05-2018
Izšla: 18.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
30.05.2018 | Kultura
Zaupanje - kako in komu zaupati
31.05.2018 | Kultura
ČAKALNICA
02.06.2018 | Družabni dogodki
Akcija za pomoč živalim
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo