Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 33°C
torek, 19.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje otroških in odraslih ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
05.04.2018      11:12
A A

Območno srečanje otroških in odraslih folklornih skupin Domžale – Kamnik


Folklorne skupine z območja Domžal in Kamnika so se v soboto, 3. marca, zbrale na preglednem območnem srečanju v Kulturnem domu Mengeš. Na srečanju, ki je pod naslovom »Radi pojemo, igramo, se po vižah sukat’ znamo« potekalo v organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, območne izpostave Domžale, se zberejo vse folklorne skupine z domžalsko-kamniškega območja, vsaka s svojo koreografijo, s katero pokažejo, kaj so se novega naučile v letošnji sezoni. Mengeško folkloro so zastopale vse tri sekcije – otroška, mladinska in članska skupina.


Mladinska FS Mengeš na odru
Mladinska FS Mengeš na odru
Deli:

Prireditev je potekala v dveh delih, v kateri so se najprej predstavili najmlajši folklorniki. V programu so nastopili Folklorna skupina Pestrna iz vrtca Antona Medveda Kamnik, Otroška folklorna skupina KD Domžale, Otroška folklorna skupina Mengeš, Otroška folklorna skupina Verine zvezdice in Otroška folklorna skupina FKD Lukovica.

V okviru srečanja odraslih folklornih skupin se je v prvem delu predstavila Mladinska folklorna skupina Mengeš, v drugem pa so si sledile članska Folklorna skupina Mengeš, Folklorna skupina DU Moravče, Folklorna skupina Trzinka-mladi, Folklorna skupina DU Komenda, Folklorna skupina Groblje, Folklorna skupina Kamnik in Folklorna skupina Trzinka-veterani.

Srečanja, ki ga je povezovala Marta Starbek Potočan, sta se udeležila tudi župana Občine Moravče Martin Rebolj in Občine Mengeš, Franc Jerič. Otroške skupine je spremljala in podala oceno strokovna spremljevalka Nina Luša, odrasle pa Anže Kerč. Oba bosta po zaključku vseh območnih srečanj Gorenjske regije izbrala najboljše skupine, ki se bodo maja predstavile na regijskem srečanju.

Vse zbrane je ob zaključku pozdravil Matej Primožič, vodja Območne izpostave JSKD Domžale, se zahvalil sodelujočim skupinam, jim podelil priznanja za nastop in poudaril pomen sodelovanja vseh skupin pod okriljem domžalske in kamniške izpostave JSKD.

Že omenjeno regijsko srečanje bo za odrasle folklorne skupine tudi potekalo pri nas v Mengšu, česar smo zelo veseli. Zato že sedaj lepo vabljeni v nedeljo, 13. maja 2018, na ogled najboljših gorenjskih folklornih skupin. Najboljše otroške skupine pa bodo nastopale dober teden prej, v soboto, 5. maja 2018, v Tržiču.

 

Besedilo: Boštjan Svete

Foto: Neža Jankovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ
KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 29
Tel:
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
27.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniško varstvo
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
25.08.2018 | Kultura
Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost
27.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniško varstvo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo