Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
15°C | 27°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 22°C
torek, 24.09.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Mengeš na CIOFF festivalu v ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
30.06.2017      6:29
A A

Folklorna skupina Mengeš na CIOFF festivalu v Portoriku


Folklorni skupini Mengeš je v letu 2017 ponovno uspelo pridobiti udeležbo na mednarodnem CIOFF festivalu, tokrat v Portoriku. Gre za najvišji rang folklornih festivalov pod okriljem UNESCO-a na katerega smo se uspeli uvrstiti na podlagi odličnih ocen s predhodnih festivalov in revij pod okriljem JSKD.


FS Mengeš pred povorko po ulicah Aquadilla
FS Mengeš pred povorko po ulicah Aquadilla
Deli:

Nastanjeni smo bili v bližini kraja Rincon, na zahodni obali otoka, kjer se je festivalsko dogajanje tudi začelo. Nastopi in povorke po mestih so se v nadaljevanju odvijale še v mestu Guanica na jugu in Loiza na severu otoka. Organiziran je bil tudi vodeni ogled glavnega mesta San Juan, osrednji večdnevni festivalski dogodek pa se je odvijal v mestu Aguadilla. Tu smo tudi postavili svojo stojnico, ki je bila zelo obiskana, vse kar smo uspeli prinesti s seboj je dejansko »šlo za med«.

Poleg nastopanja na festivalu smo turnejo seveda izkoristili za spoznavanje in ogled naravnih lepot, lokalne kulinarike, bujne vegetacije in turističnih znamenitosti te otoške karibske države, ki spada pod okrilje ZDA. Ameriški dolar je tudi uradna valuta, jezik pa španščina, saj gre v osnovi za špansko kolonijo, ki so jo v letu 1898 prevzeli američani.

Z nami na festivalu nastopajo še predstavniki Kolumbije, Poljske, Italije, ZDA, Paname, Turčije in domače skupine iz Portorika. Vsi skupaj smo prikazali zanimive in kvalitetne nastope, vsaka na svoj način predstavlja svojo kulturo in državo. Hkrati pa vsi povezani v edinstveni festivalski atmosferi, ki nas je združila skupaj z domačini v nepozabno doživetje. Organizatorji niso pozabili tudi na najšibkejše, tako da smo s svojo prisotnostjo in skupnim srečanjem  razveselili otroke z downovim sindromom, obiskali pa tudi sirotišnico, kjer je bil sprejem še posebej prisrčen.

Z res izjemnimi vtisi smo se srečni in zdravi vrnili domov. Veseli, da smo imeli priložnosti vse to doživeti in ponosni, da lahko prispevamo pomemben delež k razpoznavnosti naše kulture, Mengša in Slovenije v svetu.


Besedilo: Boštjan Svete

Foto: FS Mengeš in festival Portoriko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ
KULTURNO DRUŠTVO SVOBODA MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 29
Tel:
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo