Februar je mesec, ko nas v vsej veličini in mogočnosti nagovori kultura. 8. februarja obeležujemo spomin na našega največjega pesnika Franceta Prešerna, ki je v 19. stoletju dvignil slovenski jezik iz preprostega jezika na višjo raven. In kot pravijo mnogi, bil je stoletje ali pa dve pred svojim časom, zato ga je tudi malokdo razumel že za časa življenja. 21. februarja je mednarodni dan maternega jezika, katerega namen je, da se po vsem svetu ohranja večjezičnost, jezikovno in kulturno raznolikost.
In ko že govorimo o spodbujanju ter ohranjanju jezikovne in kulturne raznolikosti, je na mestu, da opozorimo na muzej Hiša Terorja (Teror Haza), ki se nahaja v Budimpešti. V muzeju se nahaja stalna razstava, ki je povezana z izvajanjem nasilja fašističnega in komunističnega režima nad prebivalstvom. Je eden redkih tovrstnih muzejev na svetu in nam vsem skupaj lahko služi tako v spomin kot v opomin.
V mesecu januarju smo imeli OO SDS Mengeš redno letno konferenco. Skupaj s poslancem, ki je zadolžen za naš odbor, Radom Gladkom, smo pregledali/predebatirali aktualno družbeno-politične teme, si razrešili marsikatero dilemo ter se osredotočili na težiščne aktivnosti v letu 2025. Vabim vas, da nam pišete, v kolikor imate kakšno vprašanje/dilemo za našega poslanca.
V sklopu napovedanih spomladanskih literarnih večerov bomo 7. marca ob 19.00 uri v Župnijskem domu Mengeš gostili dva izjemna gosta, in sicer evropskega poslanca mag. Branka Grimsa in vsestranskega novinarja, publicista Jožeta Biščka. Mag. Branko Grims je eden redkih Slovencev, ki je prejel povabilo na inavguracijo Donalda Trumpa v ZDA. Predstavil nam bo svojo knjigo Zmaga dobrega, Vodnik za boj proti kulturnemu marksizmu. Jože Bišček je slovenski novinar, publicist, pisatelj, televizijski voditelj ter avtor štirih knjižnih del. Predstavil nam bo svoje delo Zadnji od nas – kulturne vojne in propad civilizacije. Po končanem literarnem delu večera bo možnost medsebojnega druženja ter druženja z gostoma večera. Lepo povabljeni, da se nam pridružite.