Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
31°C
17°C
JUTRI
25°C
14°C
Deli

Župan se je po ponovni otvoritvi seznanil s stanjem v vrtcu in šoli

V ponedeljek, 18. maja 2020, sta svoja vrata ponovno odprta Vrtec Mengeš in Osnovna šola Mengeš. Obiskal ju je Franc Jerič, župan Občine Mengeš, ki je pred obiskom povedal: »Že v začetku širjenja koronavirusa je potekala bolj intenzivna komunikacija z ravnateljico in ravnateljem, povezali smo ju tudi s člani Štaba Civilne zaščite Občine Mengeš. Redni pogovori so potekali tudi po razglasitvi epidemije.« Kot sta povedala ravnateljica in ravnatelj je bil obisk pričakovan, vendar nenapovedan. Tako v vrtcu kot v šoli so dobro pripravljeni na sprejem otrok in spoštujejo omejitve za zajezitev epidemije COVID-19.

V vrtcu so vse prostore, tudi prostore za izvajanje pedagoških dejavnosti, spremenili v igralnice. Le tako so lahko sprejeli vse prijavljene otroke. Nove skupine so organizirane skladno s standardi za omejitev epidemije COVID-19, zagotovljeno je tudi potrebno število sanitarij. Prehrana je nekoliko prilagojena, vendar poteka nemoteno in je še naprej zelo raznolika in bogata. Mateja Hribar Sicherl, ravnateljica Vrtca Mengeš, je pojasnila: »Starši so otroke oddali večino skozi atrije, glavni vhodi so bili odprti le za nadstropja in sobe brez atrijev, tako da smo zagotovili čim manj srečevanja med starši in otroki. Skrbimo za redno razkuževanje  igrač, stikal, kljuk in ostalih pralnih površin.« 
V igralnici otroci in vzgojiteljice ne nosijo maske, so pa potrebne ob stiku z odraslimi. Združevanj med oddelki ni, tako da so vsi oddelki odprti glede na potrebe staršev v določenih skupinah.  Prvi dan so otroci prišli v vrtec skoraj brez težav, le kakšen posameznik je imel malce krize, a že po zajtrku so se igrali sproščeno in veselo.  Mateja Hribar Sicherl, ravnateljica vrtca, je posebej omenila pripravljenost staršev za sodelovanje, predvsem pa za razumevanje. Zahvalila se je tudi zaposlenim, da so skupaj lahko ponovno odprli vrata otrokom Vrtca Mengeš. 

Franc Jerič, župan Občine Mengeš, je po obisku vrtca povedal: »Vse je prilagojeno novemu sistemu, ki zagotavlja preprečevanje širjenja koronavirusa. Zahvala vodstvu in zaposlenim v vrtcu ter seveda staršem, da spoštujejo omejitve. Veliko otrok še naprej ostaja v domačem varstvu, kar omogoča izvajanje vseh predpisanih normativov

V Osnovni šoli Mengeš je bilo kljub manjšemu številu otrok ob vstopu vseeno živahno. Otroci so bili dobre volje, razigrani, pa vendar v spoštljivi razdalji. Milan Burkeljca, ravnatelj Osnovne šole Mengeš, je pojasnil, da so vse razredničarke poklicale starše otrok prvih treh razredov in preverile koliko otrok bo dejansko prišlo v šolo: »V šolo se je vrnila velika večina otrok, ki so dobro sprejeli in se prilagodili na nova pravila. Zahvali bi se staršem, saj so nam olajšali delo, ko so otroke dobro pripravili na vstop v šolo. V naslednjem tednu pričakujemo še devetošolce.« 
Šola bo za izvedbo športne vzgoje uporabljala pomožno nogometno igrišče ter druge možnosti, ki jih ponuja Športni park Mengeš. Za vse prijavljene otroke je organizirana tudi prehrana. Otroci prve triade v šoli ne nosijo mask, jih bodo pa za gibanje po šoli uporabljali devetošolci. 
Franc Jerič, župan Občine Mengeš, ki se je srečal z ravnateljem in obema pomočnikoma ravnatelja, je povedal: »Šola se je dobro pripravila, sprejem otrok v jutranjih urah je potekal tekoče. V šoli je organizirano tako jutranje kot popoldansko varstvo.«

 

Besedilo in foto: Tina Drolc

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi