Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Nadgradnja Centralne čistilne naprave Domžale ......


LOKALNE SKUPNOSTI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.03.2018      20:20
A A

Nadgradnja Centralne čistilne naprave Domžale – Kamnik prispeva k izboljšanju kakovosti reke Kamniška Bistrica, varuje podtalnico in zagotavlja čisto pitno vodo


Javno podjetje Centralna čistilna naprava Domžale – Kamnik d.o.o. (JP CČN) je izvajalec obvezne gospodarske javne službe čiščenja odpadne vode za Občine Domžale, Kamnik, Mengeš, Komenda, Cerklje na Gorenjskem in Trzin. JP CČN je bila ena prvih čistilnih naprav v Sloveniji in že 37 let zagotavlja optimalno čiščenje odpadnih vod za prebivalce in industrijo. V letu 2017 je bila s 15,5 mio EUR nadgrajena za doseganje višjega učinka čiščenje in sprejemanje večje količine odpadne vode v čiščenje, kar posledično pomeni tudi povečane stroške za čiščenje odpadne vode.


Nadgradnja Centralne čistilne naprave Domžale Kamnik zagotavlja optimalno čiščenje odpadnih vod za prebivalce in industrijo
Nadgradnja Centralne čistilne naprave Domžale Kamnik zagotavlja optimalno čiščenje odpadnih vod za prebivalce in industr...
Deli:

Strošek čiščenja odpadne vode je na položnici komunalnih storitev prikazana z dvema pozicijama, kot omrežnina in storitev. Obe postavki v svojem imenu in za račun JP CČN zaračunavajo komunalna podjetja, za Občino Mengeš je to Javno komunalno podjetje Prodnik.

Strošek omrežnine predstavlja amortizacija, ki jo je skladno z zakonodajo potrebno obračunavati za amortizacijo infrastrukture, ki je potrebna za čiščenje vode in je zaradi omenjene nadgradnje oziroma vloženih sredstev sedaj višja.

Druga postavka na položnici je strošek storitve, ki jo sestavljajo vsi stroški potrebni za izvajanje čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode. Ti stroški vključujejo material in storitve, ki so nujni za doseganje ustrezne kakovosti čiščene vode, ki jo JP CČN odvaja v reko Kamniška Bistrica.

Skupni strošek čiščenja odpadne vode, ki ga je gospodinjstvo plačevalo do sedaj in vključuje omrežnino in storitev, je nespremenjeno že od leta 2016 in je znašalo okoli 4,3 EUR + DDV. Strošek je preračunan za 4 člansko družino, ki povprečno porabi 14 m3 pitne vode na mesec (cca 114 l vode na dan). Skupni strošek, od leta 2018 dalje, pa bo višji in bo znašal 7,3 EUR + DDV.

Višji strošek skladno z izvedeno nadgradnjo v letu 2017 omogoča visoka kakovost čiščenja komunalnih in industrijskih odpadnih vod, kar je za 30.000 gospodinjstev in tukajšnje industrije bistvenega pomena. Nadgradnja tako vsem na območju JP CČN zagotavlja urejeno in zdravo bivalno okolje, predvsem izboljšuje kakovosti reke Kamniška Bistrica, varuje podtalnice in zagotavlja čisto pitno vodo.

Občinska uprava Mengeš
Fotografije: Klemen Razinger
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo