Logo MojaObčina.si

Medvode

DANES
26°C
15°C
JUTRI
25°C
14°C
2182

V vročih dneh se lahko odžejate tudi na pitnikih

V teh vročih dneh se lahko odžejate na devetih pitnikih, ki so razporejeni po različnih javnih površinah v občini. Ob obnovah javnih površin kot del urbane opreme postavljamo pitnike namenjene vsem obiskovalcem parkov in igrišč.
Sveža pitna voda bo še posebej dobrodošla za vse aktivne, kolesarje in pešce, uporabnike javnih površin in turiste, ki obiščejo naše kraje. Mnogi tujci so presenečeni nad informacijo, da v Sloveniji iz pipe še vedno priteče pitna voda, zato moramo izkoristiti ta zaklad, namesto kupovanja vode v plastenkah. Hkrati je vsak posameznik soodgovoren za ohranjanje narave, saj bomo le tako tudi v prihodnje v Medvodah iz pipe pili neoporečno pitno vodo.
Pitniki stojijo na lokacijah, kjer je v neposredni bližini javno vodovodno omrežje, a se vseeno poleti voda v pitniku lahko segreje, zato pred vsako uporabo vode iz pitnika priporočamo, da nekaj vode iztočite. Pitniki delujejo spomladi, poleti in jeseni, pozimi pa so zaradi nevarnosti zmrzali zaprti.
Kje najdete pitnike?
  • Na železniški postaji v Medvodah;
  • na Tržnici Medvode;
  • v Parku dr. Branislave Sušnik;
  • na športnem igrišču pri OŠ Medvode;
  • na športnem igrišču pri OŠ Pirniče;
  • na otroškem igrišču v Preski;
  • pri avtobusni postaji na križišču v Valburgi;
  • pri otroškem igrišču v Goričanah;
  • v pasjem parku ob Medvoški cesti.
Lokacije pitnikov najdete tudi, če »pitnik« ali »pitna voda« vpišete v Google Zemljevid. O morebitnih poškodbah ali okvarah pitnikov prosimo, da nas obvestite na 01 361 95 10 ali obcina@medvode.si.
Vabljeni, da se na sprehodu, izletu ali le na poti iz službe odžejate s pitno vodo iz medvoških pitnikov.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi