Logo MojaObčina.si

Medvode

DANES
21°C
15°C
JUTRI
25°C
14°C
648

Predavanje: Delovanje okoljske merilne postaje v občini Medvode

Vabimo vas na predavanje Delovanje okoljske merilne postaje v občini Medvode. Predavanje bo potekalo v torek, 10. 12. 2019, ob 18. uri v Veliki sejni sobi Občine Medvode, Cesta komandanta Staneta 12, 1215 Medvode.

Teme predavanja bodo:
- viri emisij v okolici,
- vpliv posameznih onesnaževal na zdravje,
- princip delovanja merilne postaje in merilne opreme,
- analiza izmerjenih vrednosti.

Predavateljici bosta strokovni sodelavki z Elektroinštituta Milana Vidmarja, Nina Miklavčič in Petra Dolšak.

V Sloveniji, predvsem v Ljubljanski kotlini, zaradi specifičnih geografskih značilnosti prevladujejo šibki vetrovi, ki lahko v okolici večjih emisijskih virov raznih industrijskih obratov povzročajo že pri majhnih emisijah visoke koncentracije zdravju ljudi in okolju nevarnih in neprijetnih onesnaževal.

Zaradi naštetega se je Občina Medvode odločila kontinuirano spremljati kakovost zunanjega zraka. Namen izvajanih imisijskih in meteorološki meritev z mobilno okoljsko postajo je zagotavljanje in preverjanje kakovosti zunanjega zraka ter ugotavljanju potencialnega povzročitelja morebitnih povišanih koncentracij ciljnih plinov. Trenutno se mobilna okoljska merilna postaja nahaja na zelenici pred ZD Medvode.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi