Logo MojaObčina.si
DANES
31°C
17°C
JUTRI
32°C
18°C
Oceni objavo

Javni razpravi o izzivih in viziji prometa v Medvodah

Sooblikujte celostno prometno strategijo naše občine! 

Vabimo vas na dve javni razpravi O IZZIVIH IN VIZIJI PROMETA V MEDVODAH, ki bosta potekali:

·         v torek, 28. maja 2024, ob 17. uri, v Mladinskem centru Klub Jedro, Cesta ob Sori 15, 1215 Medvode

ali

·         v četrtek, 30. maja 2024, ob 17. uri, v gasilskem domu PGD Zgornje Pirniče, Zgornje Pirniče 31 g, 1215 Medvode.

Pridružite se nam na eni od javnih razprav o prometu v naši občini na lokaciji po vaši izbiri in nam pomagajte opredeliti ključne izzive na področju hoje, kolesarjenja, javnega potniškega prometa in vožnje z osebnimi vozili:

  • S katerimi prometnimi izzivi se srečujemo na svojih poteh?
  •       Katerim udeležencem v prometu je potrebno nameniti več prostora – pešcem, kolesarjem ali avtomobilom?
  •       Katere izboljšave so nujne v javnem potniškem prometu?
  •       Kakšna je pot naših otrok v šolo?
  •       Kakšen vpliv ima promet na prostor in življenje v krajevnih središčih?
  •       Kakšna naj bo prometna ureditev občine čez desetletje?

Opredeljeni izzivi bodo osnova za iskanje rešitev in opredelitev ukrepov v OCPS Medvode, pri čemer bodo imeli prednost trajnostno naravnani ukrepi. Razprava bo potekala v sproščenem vzdušju, vodil pa jo bo predstavnik IPoP – Inštituta za politike prostora ob podpori Regionalne razvojne agencije Ljubljanske urbane regije (RRA LUR) in Ljubljanskega urbanističnega zavoda (LUZ), ki tvorijo konzorcij partnerjev za izdelavo OCPS Medvode.

Oglejte si tudi