Logo MojaObčina.si

Medvode

DANES
17°C
11°C
JUTRI
21°C
10°C
2472

Javni razpis za dodelitev nepovratnih finančnih sredstev za sofinanciranje nakupa in vgradnje malih komunalnih čistilnih naprav na območju občine Medvode za leto 2021

Objavljamo Javni razpis za dodelitev nepovratnih finančnih sredstev za sofinanciranje nakupa in vgradnje malih komunalnih čistilnih naprav na območju občine Medvode za leto 2021.

Pojasnila glede območij upravičenosti

V skladu z veljavnima občinskima predpisoma: Odlokom o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode v Občini Medvode (Uradni list RS, št. 61/2012 in 45/2013) in Pravilnikom o dodelitvi nepovratnih finančnih sredstev za sofinanciranje nakupa in vgradnje malih komunalnih čistilnih naprav na območju Občine Medvode (Uradni list RS, št. 68/2012 in 94/2013) so območja, na katerih po državnih predpisih ni predpisano odvajanje komunalne odpadne vode v javno kanalizacijo in javna kanalizacija na tem še območju ni zgrajena in se mora na teh območjih zagotoviti odvajanje neposredno v malo komunalno čistilno napravo do 50 PE, naslednja:
  • Belo
  • Brezovica pri Medvodah
  • Osolnik
  • Setnica – del
  • Studenčice
  • Tehovec
  • Topol pri Medvodah
  • Trnovec
Konec leta 2019 je Vlada Republike Slovenije sprejela spremembo Uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode (Uradni list RS, št. 98/1576/17 in 81/19), s katero je spreminjala meje območij, na katerih je potrebno zgraditi javno kanalizacijo. Na območju občine Medvode ni bilo dodano nobeno novo območje, zato v zgoraj navedenih naseljih, obveze glede malih komunalnih čistilnih naprav ostajajo nespremenjene. Objekti na teh območjih so, v kolikor izpolnjujejo vse pogoje iz razpisa, upravičeni do pridobitve nepovratnih sredstev.

Za vsa ostala območja (aglomeracije) ostaja obveza po izgradnji javne kanalizacije.

Na naslednjih povezavah najdete pravilnik in spremembe pravilnika:

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi