Logo MojaObčina.si

Medvode

DANES
12°C
1°C
JUTRI
10°C
2°C

Filmska delavnica

Delavnica bo imela svoj teoretični in praktični del. Vključevala bo osnove vizualne podobe, njenih zakonitosti in njen zgodovinski razvoj. V nadaljevanju bo na osnovi ogleda filmov iz starejše in novejše zgodovine odstirala osnove filmske umetnosti in značilnosti njene pripovedi. V zadnjem delu bodo slušatelji s pomočjo mentorjev poskušali ustvariti svojo filmsko pripoved krajšega formata, od scenarija do snemanja na terenu. Namenjena je starejšim od 14 let, ki jih zanima pripovedovanje zgodbe skozi sliko. Število slušateljev do 12.

Vodja delavnice, Darko Sinko, je diplomiral iz komunikologije na Fakulteti za družbene vede (2006, Ideje Griersona in Vertova v dokumentarnem filmu) in iz Filmske režije na Agrft (2008), z diplomskim filmom Dedek Mraz. V času študija je kot avtor videa in asistent režije deloval v več slovenskih gledališčih. Po akademiji je snemal večinoma dokumentarne filme, zadnja leta se je začel posvečati igranemu filmu. Konec leta 2020 je zaključil svoj celovečerni prvenec Inventura, ki po premiero predvidoma doživel jeseni 2021. Poleg avtorskih režij je bil večkrat asistent režije, snemalec in montažer, produciral je več dokumentarnih filmov. Več let se ukvarja tudi s poučevanjem na področju filmskega ustvarjanja in filmske vzgoje – npr. v okviru Ustanove Silvana Furlana in ZIK (Zavod za kulturo in izobraževanje Črnomelj). Četrto leto na Srednji vzgojiteljski šoli in umetniški gimnaziji Ljubljana (SVŠGUGL) poučuje predmeta Zgodovina in teorija filma in Fotografija in film. Ima status samostojnega kulturnega ustvarjalca.


Povezave

www.kudfofite.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi