Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Stane Kerin Laiki in misijonsko delo


VERSKE

| |
24.10.2014      20:45
A A

Stane Kerin Laiki in misijonsko delo


Na misijonsko nedeljo se spomnimo naših misijonarjev, ki delujejo po vsem svetu. Misijonarji so ne samo nosilci Jezusovega sporočila nevernim ljudem, ampak tudi njihova velika pomoč, v stiskah, težavah pa tudi veselju, s katerim se srečujejo.


Deli:

V četrtek zvečer dva dni pred misijonsko nedeljo  je zbranim članom ŽPS in Karitas po sveti maši v župnišču spregovoril na temo Laiki in misijonsko delo Stane Kerin Narodni voditelj Misijonskega središča Slovenije. Še prej smo se pri sveti maši spomnili vseh misijonarjev in misijonark in jih priporočili v Božje in Marijino varstvo. Dolgoletni nedeljski pomočnik v naši župniji nam je tokrat spregovoril o naši notranjosti o tem, da ni važno kaj smo, ampak kakšni smo in nam ob tem predlagal za lažje razumevanje  branje ker nekaterih knjig, med njimi tudi  knjige  Jud, ki je vzljubil Kristusa. Svoje misli je podprl z neštetimi besedami papeža o misijonih in misijonarjih in misijonarkah. Delovanje človekovega organizma je primerjal z delovanjem avtomobila, če ne gremo na bencinsko črpalko točit gorivo, se bo avto ustavil in tudi mi, če ne gremo napolnit svojih baterij  ne moremo delovati normalno. Po uradnem uvodnem delu je pogovor stekel  še o neštetih zanimivih stvareh, od obiskov v daljnih deželah in vse do obujanja spominov na čase, ko je služboval v naši fari. Dotaknili smo se tudi naše dejavnosti za misijone od zbiranja znamk do podpiranja misijona San Miguel de Italaque, kjer je deloval pokojni Franci Pavliča. Spregovorili smo tako o pomenu kakor  o delu Misijonskega središča Slovenije, ter o delu Miva Slovenije. V želji vseh nas do naše odprtosti do revnih, pozabljenih in odrinjenih je minil tokratni večer .   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo