Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija DRG in koncert skupine Odsev


VERSKE

| |
03.02.2016      20:15
A A

Revija DRG in koncert skupine OdsevDeli:

Sveta maša v petek 29. januarja  v cerkvi Marije Vnebovzete v Domžalah je bila malce daljša kot običajno a ne zaradi dolgega nagovora pač pa zaradi revije ritmično-duhovne glasbe. Glasbe, ki gre v uho tako mladim kakor malce manj mladimi in tako je bilo tudi tokrat, kajti številni obiskovalci so dokazali, da leta ne igrajo vloge pri poslušanju res dobre glasbe. Že med sveto mašo so v ritmih DRGja prepevali ob spremljavi inštrumentov, ki niso prav pogosto gostje kora  pevke in pevci domžalske skupine Amen, ki jo vodi Polona Mežnar in je  tokratno srečanje  tudi pripravila.  Domžalski župnik mag. Klemen Svetelj je poudaril, da bodo tudi tokrat vsi zbori  peli v čast in  hvalo Bogu. Čeprav ime zveni strašno so pevci in pevke prav miroljubni, saj gre namreč za mladinski pevski  zbor Zmaji pod vodstvom Klare Uršič, ki je prvi nastopil na večeru ritmično duhovne glasbe.  Ženski zbor Proteja, ki ga vodi Elizabeta Pirnat raste skupaj z članicami, saj je bil najprej otroški nato mladinski sedaj ženski in verjetno bo tudi babičin. Obe skupini prihajata  iz župnije Sv. Martina iz Moravč in slednje je globoko razočaralo organizatorko Polono saj je mislila, da imajo v Domžalah veliko več zborov. Mladinski pevski zbor iz Brda, ki ga vodi Petra Avbelj poje pri svetih mašah na porokah in drugih slovesnostih v župniji, skupaj  jo mahnejo tudi na morje, ali kam drugam. Že nekaj let prepevajo skupaj z otroškim zborom na živih jaslicah v  Postojnski jami. Tokrat so zapeli ob spremljavi kitare na koru v domači cerkvi  pa se pevcem pridruži še kak drug inštrument.  V mladinskem pevskem zboru Amen  prepeva in igra skoraj 30 mladih, vodi ga že omenjena Polona Mežnar. Po posamezni predstavitvi zborov, vsak je odpel dve pesmi  so se vsi zbori postavili v en velik zbor, pridružili so se jim fantje in dekleti skupine Odsev in vesela pesem je ponovno ob spremljavi instrumentalistov napolnila cerkev. Drugi del koncerta, ki so ga razdelili še na dva dela, je pripadal skupini  Odsev. tak osmo v prvem delu prisluhnili  umirjenim skladbam in nato malce bolj živahnim z ritmi, ki poženejo kri po telesu. Tako so Tadeja Lapuh (bobni), Damir Novak (bas kitara), Filip Firbas (kitara), Andreja Lapuh(klaviature) in Primož Križaj (kitara in vokal) sklenili tokratni večer DRG. Odsevovci niso pozabili, da so mnogim njihove skladbe všeč in tako smo si lahko preskrbeli tudi njihovo zgoščenko, kajti vsi , ki so jim bile skladbe všeč so lahko kupili njihovo novo zgoščenko in tako uživajo ob poslušanju in prepevanju še doma Ob koncu nam je domači župnik Klemen Svetelj podelil še blagoslov, zborovodje, pevce in inštrumentaliste pa skupaj z gosti povabil na  peti še zadnji, a tudi prijetnejši del revije DRG agape. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo