Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
2°C | 6°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Procesija z lučkami


VERSKE

| |
29.05.2013      21:29
A A

Procesija z lučkami


Praznik Marije Pomočnice kristjanov v Sloveniji še posebej praznujejo v Marijinem svetišču na Brezjah, ki so najbolj znana slovenska božja pot . Je pa ta dan tudi praznik vseh Slovencev doma in po svetu, saj je Marija Pomagaj tudi zavetnica slovenskega naroda. Dobro je bila obiskana na praznik tudi cerkev sv. Vida v Šentvidu pri Lukovici, kjer imajo tudi podobo kronane Marije.


Deli:

V ohranjenih zgodovinskih zapisih ni točnih  navedb o tem, zakaj in čemu je do kronanja Marijine podobe v cerkvi sv Vida sploh prišlo. A verjetno se je škof Rožman po temeljitem premisleku odločil za kronanje milostne podobe, ki ga ni narekoval samo takratni čas, ampak globoka vera vseh, ki so zahajali k Mariji v cerkev sv. Vida po tolažbo in pomoč. Da so romarji hodili častit Marijo in se ji priporočati in zahvaljevati pričajo številne še ohranjene zahvale ob oltarju. Na večer praznika je brane nagovoril ljubljanski stolni prošt Jožef  Lap. Razmišljal je o ponosu biti Slovenec , o Mariji in o naši veri. Sledila je še procesija z lučkami, z milostno podobo šentviške Marije po vasi, ob molitvi in prepevanju litanij. Pobožnost smo sklenili z blagoslovom z Najsvetejšim.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo