Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno, zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predvelikonočno srečanje starejših faranov


VERSKE

| |
05.04.2013      20:34
A A

Predvelikonočno srečanje starejših faranov


S cvetno nedeljo vstopamo v Veliki teden, ko se spominjamo Jezusovega trpljenja, smrti in vstajenja. In na cvetno soboto so v župnišče na Brdu povabljeni starejši in bolni farani, da se skupaj pripravijo na bližajoče praznike.


Deli:

Tudi letošnjega srečanja, ki ga pripravila župnijska Karitas Brdo-Zlato polje v sodelovanju z župnikom Andrejem Svetom, se je kljub virozam in podobnimi obolenji udeležilo preko 50 starejših faranov. Najprej udeleženci imeli možnost spovedi, sledila pa je sveta maša, med katero je zbrane nagovoril duhovni pomočnik Ivan Povšnar. O zgodovini je tokrat spregovoril. O življenju in trpljenju pod diktatorjem mnogih Rusov in njihovi veri, ki jih je združevala, zbliževala in opogumljala. O čudežu v kraju Ozjonoj, na praznik Marijinega oznanjenja 25. marca, ko so trpeli na samo  silno lakoto, ampak tudi strašni mraz. In čudežno se je nenadoma otoplilo, nastalo je veliko jezero polno rib in preživeli so. Na  mestu rešitve je zgrajena glavna romarska cerkve v Kazahsztanu, posvečena Mariji kraljici miru, ob jezeru pa stoji veličasten kip Marije , ki v rokah drži mrežo polno rib. In čemu se je to zgodilo ? Da bi ljudje našega časa ne bi zanemarili Boga, da se ne bi v trenutkih izobilja in  ugodja, ko nam gre dobro svete maše. Bolniško maziljenje JE zdravilo za telo in duha, zato ga starejši in bolni  vedno radi prejmejo in tudi tokrat  so ga prejeli. Na koncu svete maše je duhovni pomočnik Ivan Povšnar blagoslovil še cvetne butarice, ki so jih starejši prejeli v spomin na srečanje. V imenu Karitas in župnika čestitke so vsem prisotnim zaželeli  tudi blagoslovljene praznike.  Ob postrežbi prizadevnih članic in članov Karitas, je bilo prijetno poklepetati tako s sebi enakimi, kakor z duhovnikoma.      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo