Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pastoralna konferenca III. arhidiakonata


VERSKE

| |
04.11.2013      18:55
A A

Pastoralna konferenca III. arhidiakonata


Člani župnijskih pastoralnih svetov (ŽPS) iz župnij Brdo, Krašnja in Blagovica, ko so župnikovo posvetovalno in delovno telo, ki preučuje, načrtuje, usklajuje, spremlja in preverja izvajanje pastoralnega dela v župniji smo se udeležili srečanja duhovnikov in članov ŽPS III. arhidiakonata v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu. ŽPS ki sicer predstavlja in izraža edinost v različnosti karizem, služb in stanov v župniji, spodbuja in omogoča soodgovornost in sodelovanje vseh vernikov pri pastoralnem delu v župniji na področju oznanjevanja, bogoslužja in dobrodelnosti ter pri tem povezuje delo duhovnika in laikov.


Deli:

Tokrat smo druženje začeli z molitvijo, da bi naše tokratno srečanje obrodilo sadove in nadaljevali z pozdravnimi besedami arhidiakona msgr. dr. Franca Šuštarja. Nekaj besed nam je tokrat namenil tudi voditelj pastoralne službe v naši nadškofiji Igor Dolinšek. Prisluhnili smo še predavanju p. mag. Branko Cestnik o pomenu načrtovanja v župnijah. A ne samo tistega finančnega in obnovitvenega, ampak tudi tistega za našo duhovno rast in obnovo. Načrt mora biti sodoben na vseh področjih cerkvenega življenja. In kaj pomeni načrtovati? Načrtovanje je naravno početje človekovega uma, saj vsak gospodar ve, da če ne želi, da ga bo pozimi zeblo, mora pripraviti kurjavo. Načrtovanje je tudi predvidevanje in obvladovanje prihodnosti, je veščina, ki se jo je moč naučiti, jo vaditi in izpopolnjevati. Načrtovanje pomeni tudi videti, videti razmere, zaznati glavne težave, prepoznati izzive, izračunati zaloge, kajti dobro videti je polovica načrta. Seveda tu spadata še presoditi in delovati vse to pa zato, ker smo veliko občestvo, ki ima skupno odgovornost za prihodnost. Po odmoru smo se lotili še dela po skupinah in ob tem spoznavali tudi utrip v drugih župnijah. Naše vtise in opažanja so moderatorji na koncu še strnili v nekaj stavkov in jih podali ostalim in ob vsem tem smo izvedeli ponovno veliko novega. Druženje smo končali z kosilom ob skupni mizi in pogovorom o utripu v župniji in izven nje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo