Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Letno srečanje ključarjev obeh farnih in vseh ......


VERSKE

| |
31.01.2016      20:46
A A

Letno srečanje ključarjev obeh farnih in vseh podružničnih cerkva župnije Brdo in Zlato PoljeDeli:

V četrtek 28. januarja so se v učilnici župnišča na Brdu zbrali po sveti maši ključarji obeh farnih in vseh podružničnih cerkva, da bi določili termine svetih maš in se dogovorili o delih, ki so potrebna za ohranitev sakralne stavbne dediščine. Svoje delo so najprej priporočili Bogu z molitvijo, nato pa predstavili cerkve župnijskemu upravitelju Jožefu Lapu.  Slednji je omenil številne cerkve in kapelice po naši domovini, ki so sicer izraz globoke vere, a obenem tudi velikih skrbi z vzdrževanjem . Po končani zimi bo potrebno pregledati kako je kaj z strehami in če slučajno novodobni verniki niso odnesli s seboj kaj spominkov, mislim žlebov. Seveda  je posebno poudaril in naglasil, da je potrebna mala dela, kot so manjkajoči strešniki urediti čim prej, za večja pa bomo poskrbeli spomladi. Pregledali in uredili so še urnik svetih maš, predvsem slovesnih vse do avgusta, večjih posegov oziroma vzdrževalnih del v posameznih cerkvah ter s tem zaključili tokratno srečanje.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo