Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Krištofova nedelja


VERSKE

| |
02.08.2015      21:29
A A

Krištofova nedelja


Na Krištofovo nedeljo skupaj prosimo za vse udeležence v prometu, da nam Bog na priprošnjo svetega Krištofa deli svoj blagoslov in nas varuje na vseh naših poteh.


Deli:

Biti Kristonosec  je poslanstvo vsakega kristjana, kajti smo  živi udje Kristusovega skrivnostnega telesa in v današnjem času mi nadaljujemo Jezusovo delo. So pa tudi ljudje, ki so Njegovo besedo ponesli v daljne kraje in tem je namenjen dar zbran na Krištofovo nedeljo. Misijonarji, ki so odšli v tuje dežele in oddaljene pokrajine, da bi mogli  doseči oddaljene kraje in naselja, da bi mogli poskrbeti za lačne, da bi lahko tudi gradili šole, vrtce, ambulante, zavetišča, mostove in ceste – nujno potrebujejo prevozna sredstva – to so vzdržljivi avtomobili, motorna kolesa, ambulantna vozila, traktorji, tovornjaki, kombiji … Velikodušna srca slovenskih voznikov vsako leto poskrbijo, da lahko MIVA Slovenija omogoči nakup prepotrebnih prevoznih sredstev in tako podpre misijonarje pri mobilnosti, krajšanju poti, lajšanju bremen, širši dejavnosti – predvsem pa pri reševanju življenj. V zahvalo za srečno prevožene kilometre namenimo sredstva za akcijo MIVA in naj nas ob tem vodi geslo:

»Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti!«
»Z veseljem darujem – življenja rešujem!«

 Tako smo sredstva lahko darovali ob blagoslovu vozil, lahko pa   darove za srečno prevoženi kilometer darujemo direktno na  TRR
Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana
TRR: SI56 0201 4005 1368 933 V preteklem letu je Miva Slovenija s pomočjo darov ob blagoslovu avtomobilov  v letu 2014 lahko omogočila nakup vozil in drugih prevoznih sredstev v skupni vrednosti 454.435.- €.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo