Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-2°C
JUTRI
2°C
-2°C
1523

Brezje - Dovje - Tamar

To so kraj ki smo jih, na povabilo župnika Bernarda Rožmana, obiskali v soboto 7. januarja. Na tokratno romarsko in rekreacijsko potovanje smo se odpravili kar z lastnim prevozom. Čeprav se je članom otroškega in mladinskega zbora pridružilo še nekaj ostalih romarjev, so večino romarske druščine predstavljali prav pevci in pevke. Zbirno mesto na Brezjah je bilo pri kipu svetega Janeza Pavla II. od koder smo se napotili v frančiškanski hlev. Ja prav ste prebrali. V nekdanjem hlevu imajo frančiškani razstavo jaslic iz vsega sveta, ki jo vsako leto dopolnjujejo. Še preden smo vstopili in si ogledali razstavo jaslic pa smo si na ploščadi pred cerkvijo ogledali Plečnikove piramidne jaslice in jaslice v baziliki. Zanimiva je razstava jaslic in kar nekaj primerkov je, ki  si zaslužijo posebno pozornost in marsikdo je lahko ob pogledu nanje dobil tudi kakšno idejo za svoje jaslice, ki jih bo postavil prihodnje leto. Po ogledu nas je pot vodila v Zgornjesavsko dolino, točneje v vas Dovje. Tam smo se pri cerkvi svetega Martina dobili z župnikom Francem Juvanom, ki je avtor večine pesmi na lani izdani zgoščenki Naš Božič mladinskega in otroškega cerkvenega zbora. Ob tej priložnosti so se mu pevci in pevke zahvalili za dovoljenje za izdajo njegovih pesmi in mu jih ob tej priložnosti nekaj tudi zapeli. V zahvalo so mu prinesli košaro dobrot iz Črnega grabna, zraven pa dodali še novo izdano zgoščenko in USB ključek z božičnimi pesmimi. V župnišču smo ob pogovoru z njim izvedeli še, da ima korenine v naših krajih, saj je bila njegova mama doma iz Imovice pri Lukovici.  Za spomin na prijetno srečanje smo naredili še skupinsko fotografijo in že smo odhiteli mimo Kranjske Gore proti Planici. Od parkirišča pod skakalnicami nas je prijetna, zasnežena in ne preveč zahtevna pot, vodila v dolino Tamar. Pri koči na koncu doline smo se malo okrepčali z dobrotami iz nahrbtnikov pa tudi ponudba pri koči je bila kar pestra in se je našlo za vsakega nekaj. Tudi tu smo v foto objektiv zabeležili skupinsko fotografijo, potem pa so se prenekateri brž zavihteli na sanke in se popeljali v dolino. Tisti, ki smo bili peš smo morali kar urno zakorakati za njimi, da nas ne bi bilo potrebno na cilju v Planici predolgo čakati. In ko smo že bili ravno tam in je na skakalnici potekala tekma celinskega pokala smučarjev skakalcev smo si nekaj skokov tudi pogledali v živo.

Prijetno utrujeni in hvaležni za veselo druženje in lepo preživet dan smo se že v mraku odpeljali proti domu.  

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi