Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
20°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
20°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Svetovni dan turizma


TURIZEM

| |
09.10.2015      21:34
A A

Svetovni dan turizma


V članku o novih promocijskih razglednicah občine Lukovica, ki jih je izdal občina je zaslediti zavedanja, da če nič ne daš nič ne prejmeš. Razglednice so lahko odlično sredstvo, da lepote naših krajev ponesejo tudi drugam in s tem privabijo v naše kraje goste, ki jim seveda imamo kaj pokazati in dati.


Deli:

Geslo letošnjega svetovnega dneva turizma je Milijarda turistov, milijarda priložnosti, saj  spada turizem med  močnejše panoge, ki ustvarjajo številna nova  delovna mesta. In ko se takole spomnim še  slogana Turizem smo ljudje, se vseeno sprašujem, ali je to res? Nekje so turizem vzeli zelo resno, spet drugje tako z levo roko. Pri nas v Črnem grabnu se v zadnjih letih tudi ob pomoči Turistične zveze Črni graben predstavlja tudi izven meja naše občine. Že leta zahajam v Prekmurje točneje v Moravske toplice, kjer preživljam dopust, če se le da aktivno na kolesu in v bazenih. Številne možnosti rekreacije in obiski znamenitosti so kot nalašč za preživljanja dopusta nekoliko drugače. Vrli Prekmurci namreč izkoristijo vsako priložnost in svoje goste povabilo na vse njihove prireditve, tudi ko se obisk njihovih krajev konča. Obenem te obveščajo o novostih in ena izmed njih je nov kolesarki zemljevid, ki je izšel ravno v dneh pred svetovnim dnevom turizma. Skupaj z še nekaterimi brošurami o lepotah krajev in znamenitostih sem ga prejel na domač naslov iz Turistično informativnega centra Moravske toplice. Gesta, ki bi jo lahko posnemali še mnogi drugi, ki želijo privabiti goste v svoje kraje, čeravno samo za dan dva, kajti turizem smo ljudje. Mogoče so razglednice že prva pot k povečanju obiska turistov v naših krajih .

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo