Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Obeta se vključevanje novih občin


TURIZEM

| |
24.03.2016      12:35
A A

Obeta se vključevanje novih občinDeli:

Ljubljana, Ljubno, 24. marec 2016 - Projekt Mreža postajališč za avtodome po Sloveniji je bil včeraj predstavljen na dveh pomembnih dogodkih, tudi v luči gospodarskega razvoja in spodbujanja podjetništva.

 

Mreža postajališč za avtodome po Sloveniji je bila kot primer dobre prakse že drugo leto zapored predstavljena na konferenci Zlati kamen. Včeraj je župan Občine Mirna, ki je nosilna občina projekta, Dušan Skerbiš predstavil aktivnosti v projektu v zadnjem letu. Poudaril je predvsem analizo stanja in promocijske aktivnsoti na sejmih, predvsem prvo večjo predstavitev na letošnjem januarskem sejmu Stuttgart CMT 2016, možnost povezovanja z največjim slovenskim proizvajalcem počitniških vozil Adrio Mobil ter izpostavil željo po sodelovanju tudi z ministrstvom za gospodarstvo.

 

Predstavitev projekta je vsekakor priložnost, da vsem lokalnim skupnostim povemo, da je projekt na dobri poti, da se uveljavi, da poveže vse slovenske občine in da poiščemo sodelovanje tudi z gospodarstvom oziroma z vsemi tistimi, ki delajo na področju turizma. Prepričan sem, da bo projekt živel in da bo dokazal, da v Sloveniji znamo sodelovati in da bo MPZA primer dobre prakse v smislu povezovanja in sodelovanja na področju turizma in primer, kako se da s sodelovanjem doseči boljše poslovne uspehe, boljšo promocijo Slovenijo in seveda predvsem cenejše nastopanje na tujem prizorišču,“ je povedal župan  Dušan Skerbiš.

 

Na Ljubnem ob Savinji pa sta bila na IX. Posvetu Delovanje skupnih občinskih uprav v Sloveniji letos v ospredju turizem in lokalno podjetništvo, projekt pa je tam predstavila koordinatorka Petra Krnc: „Z razvojem in urejanjem ustrezne infrastrukture lahko naš projekt, ki je izrazito trajnostno in v lokalno podjetništvo naravnan, spodbudi celostno urejanje in razvoj podeželja, nastanek novih delovnih mest in razvoj danes turistično manj znanih točk. Na eni strani spodbujamo urejanje infrastrukture, hkrati pa poudarjamo vsebine in sodelovanje številnih akterjev, ki se moramo za doseganje skupnega cilja – torej Slovenije kot popotnikom z avtodomi prijazne destinacije – povezati na različnih nivojih.“

 

V projekt je trenutno vključenih 54 občin. Poleg nosilne Mirne še Benedikt, Bled, Brežice, Divača, Dobrepolje, Dobrovnik, Dolenjske Toplice, Domžale, Gornji Grad, Hrpelje-Kozina, Idrija, Ivančna Gorica, Jesenice, Kočevje, Koper, Kostanjevica na Krki, Kozje, Krško, Ljutomer, Lukovica, Markovci, Metlika, Miren-Kostanjevica, Mokronog-Trebelno, Nova Gorica, Novo mesto, Ormož, Postojna, Radenci, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Razkrižje, Semič, Sevnica, Slovenj Gradec, Slovenske Konjice, Šentjernej, Šentjur, Šentrupert, Škocjan, Škofja Loka, Šmarješke Toplice, Trebnje, Tržič, Velenje, Velike Lašče, Vrhnika, Zagorje ob Savi, Zreče, Žalec, Žiri, Železniki in Žužemberk.

Petra Krnc, koordinatorka MPZA SLO
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo