Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
22°C
6°C
TOR.
12°C
8°C
Deli
5329

Na Gradiškem jezeru je vedno bolj živahno

Hitro se približuje čas, ko se bomo odpravili na  dopust , na morje v planine, ob jezera, ter še kam in tam tudi kaj počeli. Med aktivno preživljanje prostega časa spada tudi supanje. Supanje boste dejali, ja kaj pa je to ? Res malce zapleteno ime, a v prevodu bi bilo to veslanje v stoje, no  šele potem, ko osvojimo vsaj osnove. Prej je to malce na kolenih, oziroma vseh štirih, malce v vodi in nad vodo in še bi lahko pisali, sicer pa zabavno predvsem za gledalce iz obale. Ker je vsak nakup, naj si bo še tako potrebnega športnega artikla, ki ga nujno rabimo  za našo lepo postavo še kako potreben, ugotovimo, da je  čez dan dva, mogoče tudi kakšnega več ostal nekje v kotu pozabljen od nas, saj nas je začetna vnema minila. Ena izmed dobrih potez, ki so jo pripravili v Bananawayu je ta, da lahko proizvod testiraš in ne samo to tudi svetujejo ti o tem kaj bi bilo primerno glede na znanje, kraj supanja in na naše kilograme, ki jih nikoli ni žal premalo. V ponedeljek 4. junija je bilo zato Gradiško jezero polno navdušenih suparjev, ki so se vozili sem ter tja in poskušali najti tisto desko, ki bo primerna njihovim sposobnostim, tudi finančnim. In, če se samo spomnim, kako je bilo, ko so k nam prišli prvi bordi,  snežne deske po naše  in kako težko je bilo začetniku med vso množico takšnih in drugačnih oblik sestave in ne vem še česa izbrati pravo, tudi tokrat ni drugače, saj so deske začetniške-allround,  sport, touring, in hitrejše-race, potem, ko osvojimo vse kar nam sup ponuja in nudi. Seveda so s seboj pripeljali še celo paleto vesel, da si človek niti ne zapomni vsega za kaj je katero, a je šlo tudi  z navadnim tistim čisto preprostim. Ob tem ne smemo pozabiti, da so vesla poglaviten del opreme. Poleg navedene opreme so nam predstavili še zaščitna sredstva in nam natresli kup nasvetov, ki jih velja upoštevati, a ne le pri nakupu supa, ampak tudi drugače, saj so velik poudarek dali varnosti na vodi. Predvsem zato, da bo supanje varno in nam bo v užitek in, da investicija ne bo končala v kotu , ali v omari ampak, da bomo večkrat šli supat, mogoče tudi na Gradiško jezero. In preden se odpravite supat  se le pozanimajte, če je supanje dovoljeno, da ne boste razočarani odšli domov.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi