Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

1. GLASBENA OLIMPIJADA V SLOVENIJI (GO)


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
22.03.2012      1:37
A A

1. GLASBENA OLIMPIJADA V SLOVENIJI (GO)Deli:

V soboto, 3. marca 2012, je bila stavba v »stari« Ljubljani (Akademija za glasbo) polna mladih nadebudnih glasbenikov starih od 12 do 18 let iz vse Slovenije z namenom tekmovati na 1. GO v Sloveniji. Med njimi so bili tudi mladi z OŠ JK Brdo: Nejka Dimc, Urh Štempihar Jazbec in Anja Kralj. Naj začnemo na začetku. Priprave so potekale vse od oktobra. Tedensko so se naši mladi srečevali z učiteljico glasbe Simono Burkeljca. Starši se ji zahvaljujemo za vse vzpodbude in mentorstvo. Na GO so se mladi morali izkazati v znanju nauka o glasbi, peti ali igrati so morali »prima vista« (prvič vidiš note in jih zapoješ), zapeti so morali slovensko narodno pesem (spremljala jih je Katja Erban) in na koncu izvedli skladbo, ki so jo sami skomponirali. Nejki je pri izvedbi skladbe Zmešnjava za dve flavti pomagala prijateljica Katja Omahna, Urh je soliral s tubo pri skladbi Vetrič, Anji pa je h »Klepetu violin« povabila kar teto Moniko Ivančev. Vsi trije so se zelo dobro izkazali. Vsi so osvojili srebrno priznanje, Anja pa je osvojila še posebno priznanje za »odlično vokalno izvedbo« zapete pesmi. ISKRENE ČESTITKE VSEM! Zlato priznanje je bilo samo eno in sicer ga je osvojila Julija Stopar iz Litije in potuje na GO v estonsko prestolnico Talin. V večernih urah smo srečni in zelo zadovoljni zaključili glasbeni »izlet« v Ljubljano. Mladim pa še misel: Uživajte v glasbi še naprej!                            

veseli in ponosni starši

Tina Kralj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo