Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
6°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

ŽE 10. KOLESARJENJE PO KRAJIH UPRAVNE ENOTE ......


ŠPORT, OBVESTILA

| |
22.03.2012      00:14
A A

ŽE 10. KOLESARJENJE PO KRAJIH UPRAVNE ENOTE DOMŽALE, TUDI PO OBČINI LUKOVICADeli:

V soboto, 21. aprila 2012, bo s startom ob 10. uri na sporedu že 10. kolesarjenje po krajih Upravne enote Domžale.

Od skromnih začetkov, glede na število udeležencev, je prireditev dobivala na pomenu, predvsem zaradi dodatka – uradne dirke rekreativnih tekmovalcev, ki šteje za Pokal Slovenije, poleg drugih dirk v tekočem letu.

V lanskem letu nam je uspelo v koncept prireditve vključiti tudi enega najboljših kolesarjev vseh časov v Sloveniji, Andreja Hauptmana. Njegovo pripravljenost za sodelovanje bomo seveda izkoristili in s tem na ustrezen način dali prireditvi še večji – predvsem rekreativni pomen.

Rekreativno kolesarjenje je bilo osnovno izhodišče za vseslovensko akcijo in organizacijo kolesarskih prireditev po vsej Sloveniji, pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije in Turistične zveze Slovenije. Tako organiziran pristop je bil res učinkovit, kajti za letošnje leto je Organizacijski odbor akcije Slovenija kolesari 2012 potrdil kar 69 prireditev, ki ustrezajo razpisnim pogojem.

Naša prireditev je na sporedu že zelo zgodaj (tretja po vrsti) in je zato priložnost za vse ljubitelje kolesarjenja, da organizirano naredijo prve kilometre v novo kolesarsko sezono.

Zato že sedaj, slab mesec dni pred kolesarjenjem, vabim vse zainteresirane ljubitelje kolesarjenja k udeležbi na naši prireditvi. Trdno sem prepričan, da vsakemu udeležencu ponudimo za njegov uradni nastop (plačana prijavnina) ustrezno pozornost (majica, medalja, topli obrok, voda). Za rekreativne kolesarje bosta na razpolago dve trasi :

 

a/ krajša - za slabše pripravljene kolesarje, na relaciji Športni park Domžale-Dob-Gorjuša-Veselka-Brezje-Imovica in nazaj v Športni park Domžale in

b/ daljša – za že bolj pripravljene kolesarje, na relaciji Športni park Domžale-Dob-Gorjuša-Veselka-Brezje-Selo pri Moravčah-Vrhpolje-Tuštanj-Dole pri Krašcah-Videm-Imovica-Brezje-Veselka-Gorjuša-Dob-Športni park Domžale.

 

Rekreativni tekmovalci bodo vozili pred vsemi in v Tuštanju nadaljujejo proti Moravčam-Pečam in nazaj v Moravče, do Podstrana, Dol pri Krašcah, Vidma, Imovice, Brezij-Račni vrh, Gorjuše, s ciljem v Dobu. Ti kolesarji bodo imeli zagotovljeno še posebno varstvo, ostali pa zahtevano spremstvo.

 

Posebej je potrebno omeniti, da vseh 10 let kolesarjenje poteka po občinah Domžale, Moravče in Lukovica (na začetku sta bili vključeni tudi občini Mengeš in Trzin). V občini Lukovica smo več let, v Preserjah pri Lukovici zaključevali dirko rekreativnih tekmovalcev, zato ni presenetljivo tudi zelo tesno sodelovanje z občinsko upravo v Lukovici. Koordinacijo vseh aktivnosti v zvezi s to prireditvijo prevzema celo njihov podžupan Bojan Andrejka. V lanskem letu je bil ob zaključku kolesarjenja tudi eden od podeljevalcev priznanj najboljšim rekreativnim tekmovalcem, kar je razvidno tudi iz priloženih fotografij.

 

Pričakujem, da nam bo šlo na roko tudi vreme, zato pozivam vse prebivalce ob trasi za spodbujanje nastopajočih, hkrati pa naj na nevarnih mestih poskrbijo za varno vožnjo.


mag. Janez Zupančič, univ.dipl.oec.

direktor Zavoda za šport in rekreacijo Domžale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo