Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Danes bo večinoma sončno, zjutraj bo ponekod megleno. Popoldne bodo predvsem v severni in zahodni Sloveniji nastale krajevne plohe ali nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 18.09.2018
15°C | 28°C
petek, 20.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Rekonstrukcije cestišča Šentvid - Zlato Polje...


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
10.11.2017      10:55
A A

Rekonstrukcije cestišča Šentvid - Zlato Polje


Pred dobrim mesecem je bila podpisana pogodba za obnovo odseka ceste med Šentvidom in Zlatim Poljem. Po medijski objavi omenjenega podpisa pogodbe, smo na Upravo občine Lukovica prejeli kar nekaj vprašanj v zvezi s sanacijo omenjene ceste. Sledi razlaga stanja.


Deli:

Že letos se začne z deli na cesti Šentvid – Zlato Polje. V skladu s predvidenim proračunom se bo uredilo slabih 200 metrov ceste, tudi z minimalno razširitvijo le te. Odsek je razviden iz letalskega posnetka spodaj. V naslednjem letu (takoj, ko bo mogoče asfaltiranje) pričnemo z daljšim odsekom, ki se zaključi pred odcepom za Čeplje. Dajati konkretnejše informacije je nehvaležno, ker je napredek del zares odvisen le od vremenskih razmer. Že letos pričnemo tudi s tlakovanjem bolj obremenjenih bankin na odsekih, kjer je bilo asfaltiranje izvedeno v preteklih letih in je zgornji ustroj v dobrem stanju. Prav tako bodo letos zgrajene tudi manjkajoče in poškodovane »mulde« na odseku Brezovica – Pšajnovica. Za rekonstrukcijo preostalih dotrajanih odsekov ceste je z načrtom razvojnih programov predvideno tudi financiranje ostalih dotrajanih odsekov omenjene ceste, tako da planiramo celostno rekonstrukcijo ceste do konca leta 2020.

 

Še v letošnjem letu (naročilo je že oddano) bo izvedena geodetska odmera ceste Čeplje – Znojilo. Tej bodo sledili dogovori o urejanju zemljiškoknjižnega stanja cest. Z lastniki zemljišč, po katerih poteka cesta, bomo poskušali doseči dogovor in ta zemljišča pridobiti, da dejansko lahko pričnemo z rekonstrukcijo ceste. V kolikor pridobitev zemljišč ne bo možna, bo Občina izvedla ustrezne postopke za pridobitev zemljišč (ekspropriacija). V odvisnosti od časovnice pridobitve zemljišč je seveda pogojen tudi pričetek rekonstrukcije ceste. Skratka, v interesu večine nas je izvedba rekonstrukcije v naslednjem letu, ta pa je žal pogojena s pridobitvijo zemljišč.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo