Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 15.12.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, meja sneženja se bo spuščala. Temperature bodo od 7 do 13, v severnih krajih okoli 3 °C.
1°C | 3°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 3°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 1°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 0°C
torek, 19.12.2017
-5°C | 2°C
Opozorila
Petek, 15.12.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Lukovica na obisku v Trstu


OBČINSKE

| |
16.11.2017      7:30
A A

Občina Lukovica na obisku v TrstuDeli:

Zadnji četrtek v oktobru, ki je postregel z meglenim jutrom in napovedal sončen dan, je svoje napovedi še presegel. V krasnem vremenu smo zaposleni iz občinske uprave in režijskega obrata, po nekaj letnem premoru ponovno skupaj doživeli obisk druge občine. Tokrat to sicer ni bila slovenska občina ampak smo se ustali takoj za mejo. Trst, ki smo ga doživeli je skoraj slovenski, saj smo slišali kar nekaj slovenskega jezika med prebivalci ali obiskovalci tistega dne. Od hitrega ogleda cerkve Sv. Justa na vrhu griča nad Trstom in ogleda ene od mestnih knjigarn, kjer smo med drugimi videli knjigo The Slovenia book – top 100 destinations (Knjiga Slovenije - najboljših 100 destinacij) in v njej objavljen članek z namigom za obisk Lukovice, smo končali pot v centru Trsta z ogledom Mestne hiše. Kot eni redkih obiskovalcev smo si lahko ogledali notranje prostore, ki so nas navdušili z vsem svojim klasicističnim stilom in baročnim okrasjem. Županova sodelavka nam je predstavila delovanje mestne Občine, predstavila delo mestnega sveta, kjer imajo sedeže tudi predstavniki slovenske manjšine in pa prostore župana, ter uprave. Z županom se žal nismo uspeli sestati, saj je bil odsoten, smo pa mu v spomin pustili knjigo s fotografijami naše občine, nad katero je bil v zahvalnem povratnem pismu navdušen in se je zanjo lepo zahvalil. Vrnili smo se s prijetnimi spomini in s še večjo vnemo za nadaljnje dobro delo vseh v naši občini.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.12.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo