Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
-2°C
-3°C
Deli
1489

Občina Lukovica na obisku v Trstu

Zadnji četrtek v oktobru, ki je postregel z meglenim jutrom in napovedal sončen dan, je svoje napovedi še presegel. V krasnem vremenu smo zaposleni iz občinske uprave in režijskega obrata, po nekaj letnem premoru ponovno skupaj doživeli obisk druge občine. Tokrat to sicer ni bila slovenska občina ampak smo se ustali takoj za mejo. Trst, ki smo ga doživeli je skoraj slovenski, saj smo slišali kar nekaj slovenskega jezika med prebivalci ali obiskovalci tistega dne. Od hitrega ogleda cerkve Sv. Justa na vrhu griča nad Trstom in ogleda ene od mestnih knjigarn, kjer smo med drugimi videli knjigo The Slovenia book – top 100 destinations (Knjiga Slovenije - najboljših 100 destinacij) in v njej objavljen članek z namigom za obisk Lukovice, smo končali pot v centru Trsta z ogledom Mestne hiše. Kot eni redkih obiskovalcev smo si lahko ogledali notranje prostore, ki so nas navdušili z vsem svojim klasicističnim stilom in baročnim okrasjem. Županova sodelavka nam je predstavila delovanje mestne Občine, predstavila delo mestnega sveta, kjer imajo sedeže tudi predstavniki slovenske manjšine in pa prostore župana, ter uprave. Z županom se žal nismo uspeli sestati, saj je bil odsoten, smo pa mu v spomin pustili knjigo s fotografijami naše občine, nad katero je bil v zahvalnem povratnem pismu navdušen in se je zanjo lepo zahvalil. Vrnili smo se s prijetnimi spomini in s še večjo vnemo za nadaljnje dobro delo vseh v naši občini.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij