Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
12°C | 23°C
torek, 20.05.2018
12°C | 22°C
sreda, 22.05.2018
12°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
12°C | 24°C
petek, 24.05.2018
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Jubilejno srečanje diabetikov v Domžalah


OBČINSKE, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
28.11.2016      7:30
A A

Jubilejno srečanje diabetikov v Domžalah


14. november je svetovni dan sladkorne bolezni, letos pa je bil ta čas za Društvo diabetikov Domžale še bolj poseben. Praznovali so 60-letnico organiziranega delovanja sladkornih bolnikov v Sloveniji, ter 30-letnico uspešnega dela domžalskega društva.


Deli:

V Športni dvorani Domžale se je odvijalo vseslovensko srečanje sladkornih bolnikov, katerega častni pokrovitelj je bil predsednik države, Borut Pahor. Prisotnim je zaželel dobrodošlico Brane Peterka, predsednik Društva diabetikov Domžale, ki združuje več kot 450 članov in članic iz občin Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče in Trzin, od koder so se prireditve udeležili župani , tudi naš Matej Kotnik. Ob zvokih Godbe Domžale so sladkorni bolniki iz vse Slovenije, med katerimi so bili številni gostje iz Slovenije in tujine, napolnili dvorano ter prisluhnili odličnemu voditelju Borutu Veselku, ki je na svoj humorni način lepo povezoval kulturni program in številne govornike.

O dobri organiziranosti slovenskih sladkornih bolnikov je govoril predsednik Zveze društev diabetikov Slovenije, Peter Miklavčič, se sprehodil po 60-letni zgodovini zveze. Poudaril je, da sledijo uresničevanju Nacionalnega programa za obvladovanje sladkorne bolezni, daje napredek na področju preventivne dejavnosti in zdravljenja bolezni očiten, hkrati pa se je zahvalil vsem, ki so kakorkoli prispevali k dobremu delu društev in zveze ter zaželel, da društva in zveza tudi v prihodnje ostanejo prostor zadovoljnih ljudi z rekom – na zdravje za zdravje. 

V kulturnem programu so ob Godbi Domžale sodelovali: Eva Černe, Boris Kopitar, Folklorna skupina Moravče, pevski zbor in glasbeniki iz Glasbene šole Domžale, Mama Manka ter Ljudske pevke KD Domžale.

Imejmo sladkorno bolezen na očeh – skupaj,  je bil zaključek prijetne slovesnosti, s katero so se v Domžalah spomnili 60-letnice Zveze društev diabetikov Slovenije, ki je ob jubileju izdala tudi posebni zbornik, v katerem med drugim predstavlja tudi delo vseh društev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 19.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo