Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 17.12.2017

jasno
Ponoči se bo od severozahoda zjasnilo, marsikje po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -2, ob morju malo nad 0.
-2°C | 3°C
torek, 18.12.2017
-4°C | 3°C
sreda, 19.12.2017
-4°C | 2°C
četrtek, 20.12.2017
-2°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 16.12.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Obnova poslovilne vežice Brdo


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
20.11.2017      7:21
A A

Obnova poslovilne vežice Brdo


Poleti smo krajani Krajevnih skupnosti Prevoje, Rafolče in Lukovica dobili upanje, da bo po predaji objekta v občinske roke dejansko prišlo do še kako potrebne obnove objekta Poslovilna vežica Brdo.


Deli:

Po treh desetletjih uporabe in minimalnega vlaganja, praktično le vzdrževanja objekta, je stanje zaskrbljujoče. Identični objekt, ki je nastal hkrati z našim, so v občini Domžale že temeljito obnovili. Do lanskega leta so bile lastnice objekta Krajevne skupnosti Prevoje, Rafolče in Lukovice. A ker omenjene krajevne skupnosti niso bile zmožne upravljanja in obnavljanja tako velikega objekta, niti zato nimajo razpoložljivih sredstev  so sklenile, da objekt predajo v občinske roke. Razlog je seveda obnova, ki je prepotrebna in zajema celotno infrastrukturo, torej objekt sam in okolico, kar pomeni znaten finančni zalogaj, celo za občino Lukovica.

Stanje je tako slabo, da samo barvanje in popravljanje ne pride v poštev. Potrebna je temeljita obnova oziroma prenova, ki bo izboljšala tudi samo funkcionalnost objekta.

Kljub že pripravljenemu projektu, ki je bil še dodatno pregledan iz strani neodvisnega strokovnjaka in je potrdil strokovnost in finančno smiselnost predlaganega projekta, ter nujnost obsega del, so na eni izmed prejšnji sej, Svetniki zavrnili predlagano obnovo. Naknadno so pripravili še okrnjen projekt, ki je edino še opravičljiv, glede na nujno potrebne posege. Občinski svet je nato investicijo znotraj proračuna potrdili.

Glede na to, da Poslovilno vežico na Brdu uporablja več kot dve tretjini vseh prebivalcev občine in je v stanju v kakršnem je, smo zbrali nekaj mnenj okoliških prebivalcev. Vsi smo bili vesli novice s strani Občine Lukovica, da je pripravljena projektna rekonstrukcija obnove poslovilnih vežic na Brdu. Občani menimo, da je bila predlagana rekonstrukcija smiselna, potrebna in utemeljena. Zaradi dotrajanosti objekta je potrebna temeljita obnova in izboljšanje funkcionalnosti vežic, ki bi bile veliko bolj prijazne uporabnikom. Stanje v kakršnem je poslopje ni vzdržno, zato upamo, da se bo premaknilo in se bo rekonstrukcija vežic zgodila čim prej. Naredimo zdaj, da bodo za svoj namen lahko služile še nadaljnjih 30 let.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.12.2017
Danes ni dogodkov.
21.12.2017 | Kultura
Novoletni koncert Godbe Lukovica
21.12.2017 | Kultura
Novoletni koncert Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo