Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

90 let Ivanke Hostinger iz Prevoj


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.08.2015      8:31
A A

90 let Ivanke Hostinger iz Prevoj


9. avgusta je minilo 90 let odkar se je gospa Ivanka Hostinger rodila v Rovtah pri Logatcu. Ob visokem osebnem jubileju sta ji v imenu Zveze borcev NOB čestitke izrekla, gospa Majda Gostič in predsednik zveze borcev Prevoje Martin Dobravec.


Deli:

9. avgusta 1925 se je v Rovtah pri Logatcu v veliko in revno družino rodila Ivanka, ki je imela še sedem sestra in tri brate. Hitro so otroci ostali brez mame in živeli samo z očetom. Med vojno so za Partizane sestre opravljale kurirsko delo in to kljub temu, da so bile pod budnim očesom domobrancev, ki so imeli v Rovtah postojanko. »Težki časi«, zavzdihne Ivanka.

 

Leta 1964 se je preselila na Prevoje, kjer se je poročila in zaživela s Simonom. Simon je taisti možak, ki je v našem okraju mnogim zgradil hiše, saj je bil izučen zidarski mojster. Ivanka je sprva delala v krajevni skupnosti Krašnja, nadaljevala svojo delovno pot v Tosami in jo zaključila v Jablah. Ima hčerko Dani, vnuka in vnukinjo ter pravnukinji Hano in Zojo. Ko ju omeni,se ji zasvetijo oči in takoj doda, da jo neizmerno razveseljujeta.

 

Pri svojih devetdesetih, je Ivanka še vedno čila in zdrava, ter vedrega duha. Sama ureja sebe, svoj vrt, ima pa tudi nekaj putk, ter zajčkov. Še lansko leto je z zetom in vnukom volontersko urejala okolico prevojskega NOB spomenika »Mrtva straža«, kosila travo, zalivala rože in odstranjevala plevel. Iskrena hvala. Gospe Ivanki Hostinger želimo še na mnoga leta, polna zdravja in sreče.    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo