Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

90 let Ivanke Hostinger iz Prevoj


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.08.2015      8:31
A A

90 let Ivanke Hostinger iz Prevoj


9. avgusta je minilo 90 let odkar se je gospa Ivanka Hostinger rodila v Rovtah pri Logatcu. Ob visokem osebnem jubileju sta ji v imenu Zveze borcev NOB čestitke izrekla, gospa Majda Gostič in predsednik zveze borcev Prevoje Martin Dobravec.


Deli:

9. avgusta 1925 se je v Rovtah pri Logatcu v veliko in revno družino rodila Ivanka, ki je imela še sedem sestra in tri brate. Hitro so otroci ostali brez mame in živeli samo z očetom. Med vojno so za Partizane sestre opravljale kurirsko delo in to kljub temu, da so bile pod budnim očesom domobrancev, ki so imeli v Rovtah postojanko. »Težki časi«, zavzdihne Ivanka.

 

Leta 1964 se je preselila na Prevoje, kjer se je poročila in zaživela s Simonom. Simon je taisti možak, ki je v našem okraju mnogim zgradil hiše, saj je bil izučen zidarski mojster. Ivanka je sprva delala v krajevni skupnosti Krašnja, nadaljevala svojo delovno pot v Tosami in jo zaključila v Jablah. Ima hčerko Dani, vnuka in vnukinjo ter pravnukinji Hano in Zojo. Ko ju omeni,se ji zasvetijo oči in takoj doda, da jo neizmerno razveseljujeta.

 

Pri svojih devetdesetih, je Ivanka še vedno čila in zdrava, ter vedrega duha. Sama ureja sebe, svoj vrt, ima pa tudi nekaj putk, ter zajčkov. Še lansko leto je z zetom in vnukom volontersko urejala okolico prevojskega NOB spomenika »Mrtva straža«, kosila travo, zalivala rože in odstranjevala plevel. Iskrena hvala. Gospe Ivanki Hostinger želimo še na mnoga leta, polna zdravja in sreče.    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo