Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srebrni jubilej Šentviškega zvona


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.07.2014      7:32
A A

Srebrni jubilej Šentviškega zvonaDeli:

    

»Šentviški zvon, z visokih lin,

le zbujaj mi na dom spomin…«

 

 

Naše petje je iskreno

in zborovsko srce veselo;

sporočamo vam novico,

nocoj praznujemo petindvajsetico.

 

V tako prisrčno sproščenem tonu so mladi pevci napovedali junijski letni koncert v Slomškovem domu v Šentvidu. Za naš srebrni jubilej. V teh letih smo s pesmijo doživljali in obeleževali nastajanje in rast naše mlade države, s pesmijo še danes izražamo njene vzpone, boje, hrepenenje in upanje. Zbor je izoblikoval svoj prepoznavni zven in pester program vseh zvrsti, s posebnim poudarkom na slovenski narodni pesmi, ki je in bo ostala pečat naše istovetnosti, vključno s sakralno glasbo, ki se vsako leto manifestira z božičnimi koncerti. Uvrstili smo se v radijske programe in postali dragocen kamenček v kulturnem pevskem mozaiku.

Tudi tokrat so v poletni večer zvenele najlepše melodije, ki so božale čute in umirjale srce in duha, v zlitju hvalnice mavrični sili življenja in stvarstva. Zborovodja Primož Leskovec je iz grl iztisnil polnost harmonije, ob milih strunah citer Tomaža Plahutnika.

 

Jedro Zvona tvorijo jubilanti, pomlajuje pa ga obetajoča skupina mladih, tudi šolanih pevk in pevcev, ki se glasbeno izpopolnjujejo in tako dvigajo kakovost zbora. Dobro so zastavili in druščina jih je zasvojila. Ob tem pomembnem prazniku smo se toplo zahvalili dolgoletnemu zborovodju Karlu Leskovcu, ki je zbor oblikoval in ohranil, in dosedanjemu predsedniku Darku Stupici, ki nas je z vso predanostjo in iznajdljivostjo umeščal v slovenski prostor. Organizacijsko vodenje zbora je pred nekaj meseci prevzel Matej Avbelj; skupaj z Darkom, ki ostaja podpredsednik in naš častni član, nas bosta uglašeno vodila naprej.

Kot se spodobi, so bile ta večer podeljene tudi zaslužne Gallusove značke; skoraj ni bilo pevke ali pevca, ki ne bi dobil vsaj bronaste značke, kar pomeni, da tudi naš podmladek z nami prepeva že najmanj pet let. Najdragocenejša pa je tista značka, ki jo s svojo prisotnostjo in moralno podporo stkete vi, dragi naši poslušalci, ljubitelji vsega lepega. Ta vaša značka nas opogumlja v veri, da bomo peli še naprej. Geslo letošnjega festivala slovenske ljubiteljske kulture v Šentvidu pri Stični je bilo: »Peli smo in peli bomo.«

Blagoslovi nas in pozvanjaj nam, sveti Vid!

 

Mojca Stoschitzky
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo